Środek Fenuxar na chwasty jednoliścienne w zbożach
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Środek Fenuxar na chwasty jednoliścienne w zbożach

18.02.2020autor: Marek Kalinowski

Nowością w ofercie  CIECH Sarzyna jest Fenuxar 69 EW. To bardzo skuteczny środek do zwalczania uciążliwych chwastów jednoliściennych w uprawie zbóż. Można stosować go łącznie z produktami z rodziny Chwastox i w jednym zabiegu efektywnie zwalczyć zarówno chwasty dwuliścienne, jak i jednoliścienne.

Fenuxar 69 EW jest selektywnym środkiem chwastobójczym w formie płynu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu układowym, do stosowania nalistnie. Zawiera substancję aktywną Fenoksaprop-P-etylu (69 g/l). Środek charakteryzuje przede wszystkim wysoka skuteczność w zwalczaniu uciążliwych chwastów jednoliściennych w uprawie zbóż ozimych i jarych oraz szerokie okno aplikacji. Środek pobierany jest przez liście, a następnie przemieszczany do miejsc oddziaływania, czyli do stożków wzrostu pędów i korzeni. Efekty widoczne są po upływie 2–4 tygodni od jego zastosowania, w zależności od warunków atmosferycznych.

Kiedy stosować Fenuxar

Ten herbicyd docenią między innymi rolnicy mający duże problemy z chwastami jednoliściennymi w okresie późnowiosennym – wtórne zachwaszczenie, późne wschody. W zbożach ozimych (pszenica ozima, pszenżyto ozime) stosuje się go na wiosnę, po ruszeniu wegetacji zbóż ozimych, od fazy, gdy widoczne są dwa rozkrzewiania do końca fazy trzeciego kolanka (BBCH 22–33), w dawce 1,0–1,2 l/ha. W zbożach jarych (jęczmień jary, pszenica jara) należy stosować go od początku fazy krzewienia do końca fazy pierwszego kolanka (BBCH 20–31), w dawce 0,8–1,0 l/ha – mówi Jacek Skwira, dyrektor Marketingu Strategicznego i Zarządzania Portfelem Produktów w biznesie Agro Grupy CIECH.

r e k l a m a
Nowy herbicyd zwalcza takie chwasty, jak miotła zbożowa, owies głuchy i chwastnica jednostronna. Fenuxar 69 EW jest doskonałym uzupełnieniem oferty herbicydowej CIECH Sarzyna, zwłaszcza rodziny Chwastox, a do pełnej ochrony pszenicy ozimej, gdzie problemem jest np. przytulia czepna, można połączyć go ze środkiem Ambasador 75 WG.

Marek Kalinowski (za informacją CIECH)
Zdjęcie: Pixabay
autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nowa strategia CIECH Sarzyna - na czym polega?

Przedstawiciele CIECH Sarzyna, największego polskiego producenta środków ochrony roślin, przedstawili na konferencji pod koniec lutego br. nową strategię biznesową spółki. Zakłada ona przede wszystkim realizację największego w historii firmy planu inwestycji w nowe produkty, a także intensywną ekspansję zagraniczną.

czytaj więcej

Jak zwalczać odporne chwasty w zbożach ozimych na wiosnę?

W tym roku po bardzo długiej jesieni i łagodnej zimie należy spodziewać się większych niż zwykle problemów z zachwaszczeniem zbóż ozimych. Po pierwsze – chwastów będzie więcej. Po drugie – będą w bardziej zaawansowanych fazach.

czytaj więcej

Jęczmień jary czy ozimy – która uprawa bardziej się opłaca?

Czy w miejsce jęczmienia jarego uprawiać ozimy? Przed takim dylematem stanęło wiele gospodarstw. Powodem susza utrudniająca wiosenne wschody i odbijająca się na plonach. W rodzinnym gospodarstwie w Kierzu (pow. lubelski), które współprowadzi Piotr Dębiński, a gdzie jęczmień jest głównym składnikiem śruty do skarmiania trzody, na razie zostają przy jęczmieniu jarym.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)