Pulrea +IN - nowy mocznik z inhibitorem od Grupy Azoty
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Pulrea +IN - nowy mocznik z inhibitorem od Grupy Azoty

18.12.2020autor: Marek Kalinowski

Grupa Azoty wychodząc naprzeciw wymaganiom Dyrektywy NEC dotyczącej redukcji emisji amoniaku, wprowadza nowy produkt: mocznik z inhibitorem pod nazwą handlową Pulrea +INu.

Pulrea +IN - nowy mocznik od Grupy Azoty

Stosowanie mocznika z inhibitorem ma na celu spełnienie wymagań Dyrektywy NEC dotyczącej redukcji emisji amoniaku do atmosfery – konieczność implementacji przepisów Dyrektywy NEC do prawodawstwa polskiego. Dodatkowo, zmiana prawa mająca na celu zmniejszenie emisji amoniaku do atmosfery jest zgodna z ideą Europejskiego Zielonego Ładu oraz jego celów i założeń. Produkty z inhibitorem ureazy będą dużym wsparciem w ograniczeniu emisyjności obszaru AGRO. Jak informuje w komunikacie Grupa Azoty – stosowanie mocznika z inhibitorami ureazy będzie obowiązywać w Polsce od 1 sierpnia 2021 r.

r e k l a m a
Polski producent jest jednym z liderów branży nawozowo-chemicznej w Europie i stosując się do wymagań Dyrektywy NEC oferuje nowy produkt: mocznik N46 z inhibitorem ureazy (NBPT) pod nazwą handlową Pulrea +INu. Nawóz będzie oferowany w ujednoliconych kolorystycznie opakowaniach 500 kg i 25 kg. Jak niedawno pisaliśmy, badania pokazują, że pod wpływem niewielkiego dodatku inhibitora ureazy do mocznika w formie stałej, uzyskuje się redukcję emisji gazowego amoniaku o 70%. Produkt będzie dostępny jeszcze w 2020 r. u autoryzowanych dystrybutorów Grupy Azoty, a więcej informacji na temat nowego nawozu na www.nawozy.eu


Marek Kalinowski za informacją Grupy Azoty
Zdjęcie: Grupa Azoty

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Grupa Azoty po raz kolejny uzyskała dobre wyniki

W III kwartale 2020 roku Grupa Azoty odnotowała zysk netto na poziomie 41 mln zł. Był to kolejny kwartał, w którym wyraźnie widać pozytywny wpływ dywersyfikacji biznesu na wyniki finansowe Grupy Azoty.

czytaj więcej
Porady prawne

Grupa producencka i poważny problem z dotacją z ARiMR

Pytanie: Kilka lat temu w pięć osób założyliśmy grupę producentów rolnych. Została ona zarejestrowana i otrzymywaliśmy przez trzy lata dofinansowanie. W czwartym roku po kontroli ARiMR okazało się, że jeden z członków grupy dzierżawi od drugiego ziemię i na niej prowadzi uprawę; jest to jedyna jego ziemia w gospodarstwie. ARiMR zakwestionowała ten stan rzeczy twierdząc, że jedno z gospodarstw tak podzielono, by przez wydzierżawienie jego części grupa mogła liczyć wymaganych ustawowo pięciu członków. Czy słusznie?

czytaj więcej

Jakimi sposobami walczyć ze zgnilizną twardzikową w rzepaku?

Przy powszechnej odporności najnowszych odmian rzepaku na suchą zgniliznę kapustnych, to zgnilizna twardzikowa wyrasta na główny problem.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)