Nowa technologia biofungicydowa od Corteva Agriscience
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nowa technologia biofungicydowa od Corteva Agriscience

14.09.2021autor: Marek Kalinowski

Corteva Agriscience oraz Elemental Enzymes, firma specjalizująca się w rozwijaniu rozwiązań biotechnologicznych, w tym wykorzystujących enzymy, ogłosiły poszerzenie wieloletniej globalnej umowy o nowy biofungicyd do stosowania m.in. w soi, zbożach, kukurydzy, roślinach oleistych, ryżu i trzcinie cukrowej, trawach i roślinach ozdobnych.

Innowacyjny peptyd, który ostrzeże roslinę przed patogenami

Warunki umowy nie zostały ujawnione. Wiadomo, że Corteva otrzymała licencję na wyłączność wykorzystywania opatentowanej technologii Elemental Enzymes. Innowacja tkwi w użyciu naturalnie występującego peptydu składającego się z 22 aminokwasów, który ostrzega rośliny przed patogenami, pobudzając ich reakcję immunologiczną. Dzięki temu rośliny same mogą skutecznie chronić się przed rdzą soi, chorobami wywołanymi przez grzyby z rodzaju Cercospora oraz fuzariozą zbóż.
 
– Rolnicy szukają rozwiązań biologicznych o sprawdzonej, powtarzalnej skuteczności – mówi Suzanne Wasson, dyrektor Crop Protection Business Platforms w Corteva Agriscience.

r e k l a m a
– Pracując z Elemental Enzymes, spełniamy nasze zobowiązania wobec rolników: udostępniamy innowacyjne, sprawdzone rozwiązania, które uzupełniają ofertę fungicydów konwencjonalnych, wspierają wzrost i stymulują odporność roślin w trudnych warunkach, a także dbają o zdrowie roślin.

Elemental Enzymes cieszy się na myśl o dalszej współpracy z Corteva Agriscience 

Nowa technologia będzie częścią portfolio biologicznych środków ochrony roślin Corteva pod marką Holzem biofungicyd. Po uzyskaniu odpowiednich rejestracji, Corteva planuje wprowadzenie biofungicydu w Ameryce Łacińskiej w 2022 r. oraz w Stanach Zjednoczonych w 2023 r.
 
– Cieszymy się na myśl o dalszej współpracy z Corteva Agriscience przy tworzeniu i wprowadzeniu nowego biofungicydu zwalczającego groźne choroby w różnych uprawach polowych w wielu regionach świata. Elemental Enzymes stawia sobie za cel rozwijanie efektywnych nowych technologii dla rolnictwa zrównoważonego, które są odpowiedzią na stojące przed światem wyzwania – mówi Brian Thompson, CEO Elemental Enzymes.
 

Marek Kalinowski za informacją Corteva Agriscience
Zdjęcie: Pixabya
autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Rynek zbóż

Katastrofalne zbiory zbóż w Kanadzie - susza okazała się bezlitosna dla rolników

Ekstremalne upały i susza sprawiły, że zbiory pszenicy w Kanadzie spadły do najniższego poziomu od 14 lat. Ma to wpływ na światowe dostawy i ceny zbóż. Podobna sytuacja jest w rzepaku.

czytaj więcej

Przełomowa współpraca Corteva Agriscience i Symorg

Corteva Agriscience i Symborg, ekspert w dziedzinie technologii mikrobiologicznych, ogłosiły wieloletnie porozumienie dotyczące wprowadzania produktów wiążących azot przez mikroorganizmy. Umowa obejmuje niemal wszystkie kraje w Europie, z wyjątkiem państw skandynawskich i Holandii. Kontrakt dotyczy też Izraela.

czytaj więcej

Corteva w nowoczesny sposób dzieli się wiedzą z przyszłymi rolnikami

Corteva Agriscience po raz drugi zorganizowała kampanię edukacyjną "Dzielimy się wiedzą" skierowaną do szkół rolniczych w Polsce. Jej celem jest udostępnienie uczniom praktycznych informacji na temat zagadnień związanych z uprawami rolniczymi i ogrodniczymi w obrazowy, nowoczesny sposób, z wykorzystaniem infografik i merytorycznych zdjęć.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)