Corteva w nowoczesny sposób dzieli się wiedzą z przyszłymi rolnikami
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Corteva w nowoczesny sposób dzieli się wiedzą z przyszłymi rolnikami

14.08.2021autor: Marek Kalinowski

Corteva Agriscience po raz drugi zorganizowała kampanię edukacyjną "Dzielimy się wiedzą" skierowaną do szkół rolniczych w Polsce. Jej celem jest udostępnienie uczniom praktycznych informacji na temat zagadnień związanych z uprawami rolniczymi i ogrodniczymi w obrazowy, nowoczesny sposób, z wykorzystaniem infografik i merytorycznych zdjęć.

Kampania "Dzielimy się wiedzą"

Wspierając kolejne pokolenie rolników i zachęcając młodzież do pracy w branży, kampania wpisuje się w przyjęte cele Cortevy Agriscience na rok 2030, związane z rolnictwem zrównoważonym. W 2019 roku Corteva przekazała kilkunastu szkołom średnim o profilu rolniczym blisko 200 tablic edukacyjnych. W ramach tegorocznej edycji kampanii, kolejne 10 szkół rolniczych w Polsce otrzymało zestaw tablic dydaktycznych.
 
W tegorocznej edycji kampanii "Dzielimy się wiedzą" firma rozszerzyła zakres tematyczny plansz edukacyjnych. Na nowych tablicach przedstawiono zagadnienia bezpieczeństwa żywności i kwestie kontroli dopuszczalnych poziomów pozostałości substancji czynnych, a także plansze prezentujące treści interesujące przyszłych hodowców bydła, w tym informacje o tym jak powstaje idealna kiszonka. Tak jak w poprzedniej edycji, tablice opisują również choroby i szkodniki w uprawach zbóż, rzepaku, kukurydzy, w sadach i na plantacjach warzyw, a także zagadnienia bezpieczeństwa stosowania środków ochrony roślin, ich form użytkowych, sposobów działania i zasad mieszania.
 
– W 2019 roku akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem szkół, że zdecydowaliśmy o uruchomieniu kolejnej odsłony projektu. Obecnie przyszli rolnicy w 26 szkołach mogą uczyć się z 305 praktycznych tablic edukacyjnych Corteva. Konsekwentnie udostępniamy uczniom szkół rolniczych jakościowe treści, których zadaniem jest edukacja i promowanie praktyk rolnictwa zrównoważonego w ramach wspierania kolejnego pokolenia rolników – mówi Justyna Bernat, Marketing Communications Consultant w Corteva Agriscience w Polsce.
 

Marek Kalinowski za informacją Corteva Agriscience
Zdjęcie: Pixabay
autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nowa technologia biofungicydowa od Corteva Agriscience

Corteva Agriscience oraz Elemental Enzymes, firma specjalizująca się w rozwijaniu rozwiązań biotechnologicznych, w tym wykorzystujących enzymy, ogłosiły poszerzenie wieloletniej globalnej umowy o nowy biofungicyd do stosowania m.in. w soi, zbożach, kukurydzy, roślinach oleistych, ryżu i trzcinie cukrowej, trawach i roślinach ozdobnych.

czytaj więcej

Kiedy żniwa, nie trąb na rolnika!

Policja i organizacje rolnicze apelują do kierowców, aby byli cierpliwi i wyrozumiali dla rolników w okresie żniw. Przypominają też o najważniejszych zasadach bezpiecznej pracy z maszynami rolniczymi.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Warsztaty polowe na Opolszczyźnie: rzepak przed zbiorem i zabiegi Corteva

Początek lata, jeszcze zanim zaczną się żniwa, to dla rolników czas szkoleń, warsztatów polowych i wystaw rolniczych.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)