Przełomowa współpraca Corteva Agriscience i Symorg
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Przełomowa współpraca Corteva Agriscience i Symorg

30.08.2021autor: Agnieszka Kalinowska

Corteva Agriscience i Symborg, ekspert w dziedzinie technologii mikrobiologicznych, ogłosiły wieloletnie porozumienie dotyczące wprowadzania produktów wiążących azot przez mikroorganizmy. Umowa obejmuje niemal wszystkie kraje w Europie, z wyjątkiem państw skandynawskich i Holandii. Kontrakt dotyczy też Izraela.

W ramach umowy Symborg udziela firmie Corteva wyłącznej licencji dystrybucyjnej na bakterię endofityczną Methylobacterium symbioticum, która zasiedla nadziemną część roślin, pobiera azot z powierza i dostarcza roślinie przyswajalne związki azotu. Corteva natomiast wykorzysta swoją sieć dystrybucji, zasięg oraz szerokie możliwości badawczo-rozwojowe do wprowadzania rozwiązania na rynki europejskie.

r e k l a m a

Dwie nowe marki na rynku dla przełomowego odżywiania roślin

Dzięki tej współpracy Corteva zaoferuje rolnikom dwie nowe marki: Utrisha™ N i BlueN™, zwiększające wykorzystanie i dostępność składników pokarmowych. Ta przełomowa technologia pozwala na zintegrowane zarządzanie odżywianiem roślin w warunkach polowych, umożliwiając dostosowanie do potrzeb pokarmowych roślin w ważnych fazach rozwojowych i pomagając w zrównoważony sposób maksymalizować potencjał plonowania. Produkty będzie można stosować we wszystkich uprawach.

Portfolio Corteva nieustannie się poszerza

Współpraca rozszerzy firmie Corteva Agriscience dotychczasowe bogate portfolio produktów biologicznych, obejmujące biostymulatory, biologiczne środki ochrony roślin i produkty feromonowe o sprawdzonej, wymiernej skuteczności. Umowa realizuje cele obu firm w zakresie promowania zrównoważonego modelu rolnictwa.

Marek Kalinowski

Za informacją Corteva Agriscience
Zdjęcie: Pixabay

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nowa technologia biofungicydowa od Corteva Agriscience

Corteva Agriscience oraz Elemental Enzymes, firma specjalizująca się w rozwijaniu rozwiązań biotechnologicznych, w tym wykorzystujących enzymy, ogłosiły poszerzenie wieloletniej globalnej umowy o nowy biofungicyd do stosowania m.in. w soi, zbożach, kukurydzy, roślinach oleistych, ryżu i trzcinie cukrowej, trawach i roślinach ozdobnych.

czytaj więcej

Grupa Azoty wie jakie są zalety "zielonych ogrodzeń"

Większość firm, zwłaszcza związanych z rolnictwem, stawia na zrównoważony rozwój. Ma to sens, a Europejski Zielony Ład wywiera dodatkową presję. Wiele firm pokazuje ciekawe pilotażowe rozwiązania prośrodowiskowe. Sadzenie drzew, kwietne łąki, domki dla owadów zapylających – każde rozwiązanie jest ważne. 

czytaj więcej

Kim są laureaci loterii Grupy Azoty "Dbamy o polską ziemię"?

Główna nagroda w IV edycji konkursu, ciągnik John Deere 5058E, trafiła do Radosława Gumińskiego z Orłowin, który prowadzi w tej wsi gospodarstwo ogrodnicze. W uroczystym przekazaniu nagrody uczestniczył m.in. Piotr Żyła. Mistrz świata w skokach, którego wspiera Grupa Azoty, był w Orłowinach oblegany.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)