Force 20 SC zaprawi nasiona buraka cukrowego i zwalczy drutowce
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Force 20 SC zaprawi nasiona buraka cukrowego i zwalczy drutowce

02.10.2020autor: Marek Kalinowski

Zaprawa Force 20 SC zawierająca teflutrynę to insektycyd do zaprawiania nasion buraka cukrowego, pastewnego oraz kukurydzy przeciwko szkodnikom występującym w glebie. Zaprawa uzyskała niedawno rozszerzenie zakresu stosowania o zwalczanie drutowców i stonki kukurydzianej w uprawie małoobszarowej kukurydzy cukrowej.

Force 20 CS skutecznie walczy z drutowcami i stonką kukurydzianą 

Drutowce i stonka kukurydziana od wielu lat stanowią duże zagrożenie w uprawie kukurydzy, również cukrowej. Niedawno z prośbą o przedstawienie możliwości zwalczania drutowców w kukurydzy dzwonił nasz Czytelnik. Zaprawa Force 20 CS daje taką możliwość, ale szerzej o innych sposobach ograniczania drutowców napiszę wkrótce.

r e k l a m a
Wracając do zaprawy i jej zastosowania w uprawie kukurydzy cukrowej trzeba dodać, że substancja czynna środka należy wg IRAC do grupy 3A. Pamiętajmy, że odpowiedzialność za skuteczność działania i fitotoksyczność środka stosowanego w uprawach małoobszarowych ponosi wyłącznie jego użytkownik. W ramach strategii przeciwdziałania odporności zaleca się m.in. niestosowanie do zwalczania szkodników glebowych w tym samym sezonie wegetacyjnym na polu obsianym nasionami zaprawionymi środkiem Force 20 CS innych środków zawierających substancje czynne z grupy pyretroidów.

Zaprawa w kukurydzy zwalcza drutowce i stonkę kukurydzianą, a w burakach drutowce, pchełkę burakową i drobnicę burakową. Zgodnie z rejestracją, nasiona buraka cukrowego i pastewnego zaprawione Force 20 CS w celu ochrony organizmów wodnych powinien być wysiewany nie płycej niż na 2,5 cm, a kukurydzy nie płycej niż na 2 cm.


Marek Kalinowski z
a informacją Syngenta
Zdjęcie Główne: Pixabay

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Jakie problemy dotykały uprawy buraka w tym roku?

Buraki cukrowe to jedna z głównych upraw odpowiedzialnych za budowanie wyników ekonomicznych gospodarstwa Marcina Baja w Leopoldowie (pow. hrubieszowski). Wcześniej we znaki dawał się szarek komośnik, bieżący sezon upłynął pod znakiem chwościka. Ostatnie lata nie są korzystne dla tej rośliny nie tylko w tym gospodarstwie.

czytaj więcej

Fertiactyl SD zaprawi pszenicę ozimą

Firma Timac Agro znana z wielu innowacji w dziedzinie produkcji nawozów z biostymulacją nawiązała współpracę z polskim producentem kwalifikowanego materiału siewnego – Centralą Nasienną w Warszawie. W ramach wspólnego projektu powstał produkt o wyjątkowym potencjale plonowania. To dobrze znana polskim rolnikom i jedna z najlepiej sprawdzających się w naszych warunkach klimatyczno-glebowych pszenica ozima Euforia zaprawiona nawozem Fertiactyl SD. 

czytaj więcej

Program EIT Food Grow rusza! Jakie są jego możliwości?

Każdy rolnik, który chce zdywersyfikować swój dochód i profil produkcji swojego gospodarstwa może dołączyć do programu EIT Food Grow. W ten sposób może zdobyć wiedzę na temat opłacalnej uprawy pradawnych zbóż, ziół oraz roślin leczniczych. Najbliższe warsztaty w ramach programu odbędą się on-line w dniach 28–29 września 2020 r., a można się na nie zapisać na stronie: https://www.eitfoodgrow.eu/pl/warsztaty-i-laboratorium-wspoltworzenia/

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)