Program EIT Food Grow rusza! Jakie są jego możliwości?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Program EIT Food Grow rusza! Jakie są jego możliwości?

03.10.2020autor: Marek Kalinowski

Każdy rolnik, który chce zdywersyfikować swój dochód i profil produkcji swojego gospodarstwa może dołączyć do programu EIT Food Grow. W ten sposób może zdobyć wiedzę na temat opłacalnej uprawy pradawnych zbóż, ziół oraz roślin leczniczych. Najbliższe warsztaty w ramach programu odbędą się on-line w dniach 28–29 września 2020 r., a można się na nie zapisać na stronie: https://www.eitfoodgrow.eu/pl/warsztaty-i-laboratorium-wspoltworzenia/

Warsztaty EIT Food Grow

W trakcie warsztatów będzie możliwość współpracy z zespołem, który będzie pracował nad szansą na rozwój nowego profilu działalności w gospodarstwie. Zespół zaprezentuje wypracowany w czasie warsztatów pomysł na biznes, a zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 euro na wdrożenie pomysłu w życie we współpracy z rolnikami uczestniczącymi w programie.

r e k l a m a
Udział w warsztatach EIT Food Grow da uczestnikom dostęp do potencjalnych rynków dla wybranych upraw, dzięki temu, że partnerami programu są spółki spożywcze działające na rynku produktów zbożowych. Warsztaty dają możliwość nawiązania kontaktów i współpracy z innymi rolnikami o podobnych zainteresowaniach, a ich uczestnicy poznają najważniejsze aktualnie trendy i innowacje w sektorze spożywczym, takie jak: pradawne zboża, rośliny lecznicze i aromatyczne oraz ich technologiczne i rynkowe perspektywy.

EIT Food jest częścią Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii – instytucji UE, której zadaniem jest stworzenie w Europie środowiska sprzyjającego innowacyjności i przedsiębiorczości i zmniejszenie innowacyjnego dystansu Europy względem najbardziej rozwiniętych krajów świata. EIT Food tworzą uczelnie, jednostki naukowe i przedsiębiorstwa m.in.: Uniwersytet Cambridge, Uniwersytet Techniczny w Monachium, firmy Robert Bosch, Nestlé, PepsiCo, Siemens i Sodexo, a w Polsce m.in. koncern Maspex oraz Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie.


Marek Kalinowski za informacją EIT Food
Zdjęcie Główne: Pixabay

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Fertiactyl SD zaprawi pszenicę ozimą

Firma Timac Agro znana z wielu innowacji w dziedzinie produkcji nawozów z biostymulacją nawiązała współpracę z polskim producentem kwalifikowanego materiału siewnego – Centralą Nasienną w Warszawie. W ramach wspólnego projektu powstał produkt o wyjątkowym potencjale plonowania. To dobrze znana polskim rolnikom i jedna z najlepiej sprawdzających się w naszych warunkach klimatyczno-glebowych pszenica ozima Euforia zaprawiona nawozem Fertiactyl SD. 

czytaj więcej

Force 20 SC zaprawi nasiona buraka cukrowego i zwalczy drutowce

Zaprawa Force 20 SC zawierająca teflutrynę to insektycyd do zaprawiania nasion buraka cukrowego, pastewnego oraz kukurydzy przeciwko szkodnikom występującym w glebie. Zaprawa uzyskała niedawno rozszerzenie zakresu stosowania o zwalczanie drutowców i stonki kukurydzianej w uprawie małoobszarowej kukurydzy cukrowej.

czytaj więcej

Zmiany w Prawie budowlanym. Co rolnik może wybudować bez pozwolenia?

Słyszałem, że w połowie września weszła w życie nowelizacja Prawa budowlanego i jest więcej możliwości budowy bez pozwolenia na budowę. Czy dotyczą także budynków stawianych w ramach gospodarstwa rolnego?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)