Webinarium Wapnowanie podstawą ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi” [zobacz relację!]
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Webinarium Wapnowanie podstawą ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi” [zobacz relację!]

14.10.2022autor: Tomasz Czubiński

Co kryje się za nowym pojęciem „rolnictwo węglowe”? Jak wejść w ten system? Czy można na tym bezpośrednio skorzystać? Jaki pierwszy krok powinniśmy wykonać? Zobacz relację z webinarium pt. Wapnowanie podstawą ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi”. 

Webinarium pt. Wapnowanie podstawą ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi” odbyło się 12.10.2022. Padło pytanie, dlaczego wapnowanie? Sprawa jest prosta – skorzystanie z tego ekoschematu, a konkretnie z jednej z ośmiu jego praktyk, jaką jest „Opracowanie i przestrzeganie planu nawożenia” polega na wykorzystaniu jednego z dwóch wariantów:

  • podstawowego – w przypadku, gdy wyniki próbek gleby nie wskazują potrzeby wapnowania, lub
  • z wapnowaniem, który obejmuje wariant podstawowy rozszerzony o wapnowanie.

Ten drugi wariant wynikać będzie z wyników badań gleby. Co ciekawe będzie można skorzystać ze wsparcia do wapnowania (jeśli pH gleby wynosi poniżej lub równo 5,5, ale nie częściej niż raz na 4 lata na działkę rolną).

Jak z tego wynika badanie gleby, a następnie konieczność jej wapnowania są punktem wyjścia. Dlaczego tak jest? O tym rozmawialiśmy podczas webinarium.

Zapraszamy do obejrzenia całej relacji ze spotkania!

tcz

autor Tomasz Czubiński

Tomasz Czubiński

<p>redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Dlaczego potrzebujemy zrównoważonej produkcji żywności?

Jak zarabiać więcej w gospodarstwie, jak zrozumieć zmiany zachodzące w rolnictwie na naszych oczach i dlaczego potrzebujemy zrównoważonej produkcji żywności? Na te pytania odpowiadali eksperci podczas naszego webinarium – "Zrównoważona produkcja żywności - szansa dla klimatu. Finansowanie, certyfikacja, najlepsze praktyki".

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Kryzys nawozowy prowadzi do zmiany struktury zasiewów upraw w UE

  Europejscy rolnicy rezygnują z wymagających upraw i przygotowują się do redukcji pogłowia zwierząt gospodarskich. Robią to w wyniku zaostrzenia się kryzysu nawozowego.

czytaj więcej
Aktualności

Poddzierżawienie gruntów od dzierżawcy – kto może z tego skorzystać?

  Zaledwie 5 tys. ha gruntów poddzierżawił Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa od 2017 r. W jakich sytuacjach rolnik może liczyć na zgodę KOWR na poddzierżawienie gruntów od dzierżawcy?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)