Rolnik przez Internet sam skonfiguruje maszynę rolniczą Claasa
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rolnik przez Internet sam skonfiguruje maszynę rolniczą Claasa

07.05.2020autor: Paweł Mikos

Claas, producent maszyn rolniczych umożliwił rolnikom i innym klientom konfigurowanie ciągników i innych maszyn rolniczych pod swoje potrzeby. Ma temu służyć specjalny konfigurator, z którego do tej pory korzystali jedynie dealerzy. Jakie opcje daje nowe narzędzie Claasa?

Claas wprowadza nowy konfigurator maszyn dla wszystkich klientów

Każdy klient Claasa będzie mógł na stronie internetowej claas.pl skorzystać z cyfrowego systemu przygotowania specyfikacji maszyny rolniczej, tak aby w jak największym stopniu odpowiadało potrzebom rolnika.

– Warunki pracy maszyn rolniczych Claas są tak zróżnicowane, jak stawiane im wymagania i oczekiwania Klientów. Konfigurator umożliwia i ułatwia dopasowanie maszyn Claas do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu każdy Klient może stworzyć własną, niepowtarzalną konfigurację maszyny oraz wyposażyć ją we wszystkie dostępne opcje, także w systemy rolnictwa precyzyjnego – mówi Krystian Jarzembowski, dyrektor handlowy w Claas Polska.

 

r e k l a m a

Rolnik z narzędziami jak dealer maszyn rolniczych

Konfigurator, który umożliwia rolnikom samodzielne i precyzyjne budowanie specyfikacji maszyn dotychczas był dostępny wyłącznie dla dealerów Claasa. Jak podaje producent maszyn rolniczych, rolnik będzie miał możliwość wyboru już wstępnie zdefiniowaną specyfikację maszyny lub skompletować ją indywidualnie i zgodnie ze swoimi wymaganiami od podstaw. Co więcej, aby ułatwić rolnikowi dokonanie odpowiedniego wyboru, podano także dodatkowo informacje o ty cod daje zastosowania danej funkcji w maszynie.

Jak podkreślają przedstawiciele Claasa, możliwe jest również przesłanie za pośrednictwem poczty elektronicznej zapytania o ofertę cenową do dealera Claas. Po negocjacjach i zaakceptowaniu warunków klient składa zamówienie i podpisuje umowę z dealerem. Podczas budowania maszyny w konfiguratorze klient decyduje, które opcje są dla niego ważne. Handlowiec dealera doradza i służy wiedzą, tak aby stworzyć dla klienta idealną maszynę, precyzyjnie dopasowaną do jego potrzeb.

Claas wprowadza nowy konfigurator maszyn dla wszystkich klientów 

Jak działa konfigurator maszyn rolniczych Claasa?

Jak zapewnia Claas, przy użyciu jednego narzędzia klient może spokojnie i intuicyjnie ukształtować cały zestaw, w tym ciągnik z ładowaczem czołowym i narzędziem roboczym lub kombajn zbożowy z przystawką roboczą i wózkiem transportowym.

Claas podaje, że w ramach konfiguratora można chociażby filtrować produkty pod kątem parametrów. Co więcej, dane techniczne serii produktów są wyświetlane bezpośrednio, dzięki można na bieżąco obejrzeć różne modele danego osprzętu. Do opcji wyposażenia dodane są zdjęcia i opisy, które ułatwiają podjęcie decyzji o wyborze specyfikacji maszyny.

Konfigurator Claasa jest dostępny na komputerach oraz na smartfonach lub tabletach. Co więcej, po wcześniejszej rejestracji na platformie Claas Connect można zapisać konfigurację maszyny i później wrócić do tego procesu. Po zakończeniu konfiguracji można przesłać całą specyfikację do dealera z prośbą o wycenę tak wyposażonej maszyny.

– Naszym celem jest zaspokajanie potrzeb klientów. W obecnych czasach zmienia się ich podejście do korzystania z mediów. Mamy nadzieję, że wprowadzone narzędzie jeszcze bardziej ułatwi i usprawni naszą komunikację z klientami – podsumowuje Krystian Jarzembowski.

 

Jakie maszyny można skonfigurować?

Na platformie do konfiguracji maszyn Claasa można wybrać specyfikację takich maszyn jak:

  • ciągniki,
  • kombajny,
  • sieczkarnie samobieżne,
  • maszyny zielonkowe,
  • prasy,
  • ładowarki kołowe,
  • ładowarki teleskopowe.

Platforma do wyboru opcji wyposażenia maszyn dostępna jest tu:

Konfigurator Claasa


Paweł Mikos
Fot. Claas Polska

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Tabun 17 Tarpanów ze stajni Szreniawa

Polski pickup, pierwowzór współczesnych VAN-ów, auto dla rolników, żołnierzy i strażaków, a nawet odpowiednie na pielgrzymkę papieską. Wszystkie to określenia pasują do Tarpana. A w muzeum w Szreniawie znalazł się tabun aż 17 Tarpanów. Dlaczego są wyjątkowe?

czytaj więcej

Goodvalley stawia na Claasa. Kupił jednocześnie sześć 300-konnych ciągników Claas Axion

Do tej pory firma Goodvalley Polska (dawny Poldanor) użytkowała 38 maszyn marki Claas, w tym ciągniki, kombajny zbożowe, sieczkarnie do kukurydzy, ładowarki teleskopowe i prasy. Od kwietnia br. park maszynowy tej firmy wzbogacił się o sześć kolejnych ciągników niemieckiego producenta.

czytaj więcej

Jan-Hendrik Mohr nowym szefem Claas

1 kwietnia 2023 r. w Grupie CLAAS miejsce dotychczasowego dyrektora generalnego Thomasa Böcka zajął Jan-Hendrik Mohr. Powodem zmiany na kierowniczym stanowisku było złożenie rezygnacji przez Böcka.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)