Goodvalley stawia na Claasa. Kupił jednocześnie sześć 300-konnych ciągników Claas Axion
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Goodvalley stawia na Claasa. Kupił jednocześnie sześć 300-konnych ciągników Claas Axion

05.05.2020

Do tej pory firma Goodvalley Polska (dawny Poldanor) użytkowała 38 maszyn marki Claas, w tym ciągniki, kombajny zbożowe, sieczkarnie do kukurydzy, ładowarki teleskopowe i prasy. Od kwietnia br. park maszynowy tej firmy wzbogacił się o sześć kolejnych ciągników niemieckiego producenta.

Czym zajmuje się firma Goodvalley?

Goodvalley to firma, która wywodzi się z Danii. Działa w Polsce, na Ukrainie oraz w Rosji, gdzie łącznie uprawia 36 000 hektarów. W naszym kraju rozpoczęła działalność w 1994 roku. Obecnie posiada drugie co do wielkości stado świń liczące 22 500 loch, własny zakład mięsny, w którym dziennie ubijanych jest ok. 2000 świń, własną wytwórnię pasz oraz 8 biogazowni rolniczych o łącznej mocy ponad 7,4 MWe. Zatrudnia 1300 osób. Na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego gospodaruje na 13 000 hektarach zasiewając głównie kukurydzę, pszenicę, pszenżyto, żyto, rzepak i łubin. Od dłuższego czasu prace polowe wykonywane były przy użyciu ciągników Claas Axion 800. Operatorzy dobrze poznali ten sprzęt, dlatego decydując się na kolejne zakupy sprzętu wybrano kolejne Axiony, tyle że cięższe, mocniejsze i…

r e k l a m a
…i bardziej wydajne – mówi Christoffer Pedersen, nadzorca Goodvalley, wskazując na trzy Axiony 920 o mocy znamionowej 320 KM i trzy Axiony 930 osiągające moc 350 koni. – Te ciągniki będą pracowały z siewnikami Horsch Maestro 12SW i Maestro 24SW, broną talerzową Horsch Joker 12 RT, agregatami uprawowymi Horsch Terrano i Horsch Tiger, rozsiewaczami nawozów, opryskiwaczami oraz maszynami do zagospodarowywania nawozów organicznych i pofermentu. Nowe traktory będą wykorzystywane we wszystkich lokalizacjach działania przedsiębiorstwa.

Dlaczego ciągniki Claas Axion 900?

O wyborze ciągników Axion serii 900 zadecydowała też łatwość ich obsługi związana m.in. z zastosowaniem przekładni bezstopniowej CMatic o bardzo wysokiej efektywności w przekazywaniu mocy. Znaczenie miały też nowoczesne sześciocylindrowe 8,7-litrowe silniki FPT, których obroty są automatycznie dopasowywane, co wpłynie na ograniczenie kosztów pracy maszyn. Goodvalley Polska zwracał też uwagę na ograniczoną w tych ciągnikach emisję szkodliwych związków spalin, gdyż firma preferuje produkcję przyjazną dla środowiska z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla.

Program wynajmu długoterminowego - na czym polega i jakie są jego zalety?

Przy tej inwestycji Goodvalley Polska zdecydował się skorzystać z programu wynajmu długoterminowego. Okres finansowania został ustalony na 3 lata, raty są miesięczne, a każdy traktor ma w sezonie przepracować nie więcej niż 1500 motogodzin, bo taka liczba została zadeklarowana w umowie. Zawarta została w niej też ochrona gwarancyjna. Firma Goodvalley Polska ma już doświadczenie w takiej formie finansowania, bowiem jeszcze jako Poldanor przy współpracy z firmą AKF korzystała z najmu maszyn.

Ogromną zaletą najmu jest określona z góry optymalna wysokość kosztów, które gospodarstwo ponosi użytkując ciągniki. Raty zawierają bowiem w sobie m.in. usługi serwisowe, przedłużoną gwarancję oraz pełne ubezpieczenie obejmujące ryzyko związane z pracą maszyn. Klient nie musi się martwić o kwestie związane z odkupem maszyn, które są po naszej stronie. Umowa określa również terminy przeglądów – mówi Przemysław Onasz z Claas Financial Services, instytucji finansowej, która jest właścicielem wynajmowanego sprzętu i która cały proces prowadzi.


Goodvalley stawia na Claasa. Kupił jednocześnie sześć 300-konnych ciągników Claas Axion
  • Goodvalley stawia na Claasa. Kupił jednocześnie sześć 300-konnych ciągników Claas Axion
Claas Financial Services wprowadził wynajem długoterminowy trzy lata temu. W tym czasie w takiej formie trafiło do rolników lub usługodawców ponad 60 maszyn. W zeszłym roku było ich najwięcej. Najczęściej wybierane były kombajny zbożowe, które można wynająć na okres do 3 lata. Rośnie natomiast zainteresowanie wynajmem ciągników rolniczych, które w takiej formie finansowania mogą trafiać do gospodarstwa na 3 lub 4 lata. W ramach wynajmu długoterminowego dostępny jest każdy model ciągnika i kombajnu marki Claas. Raty mogą być miesięczne, kwartalne lub półroczne. Istotne w tym programie jest to, że w porównaniu np. do pożyczki, zdolność kredytowa gospodarstwa może być niższa, bowiem musi odpowiadać tylko części wartości maszyny.

Przemysław Staniszewski
Zdjęcia: Przemysław Staniszewski
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Tabun 17 Tarpanów ze stajni Szreniawa

Polski pickup, pierwowzór współczesnych VAN-ów, auto dla rolników, żołnierzy i strażaków, a nawet odpowiednie na pielgrzymkę papieską. Wszystkie to określenia pasują do Tarpana. A w muzeum w Szreniawie znalazł się tabun aż 17 Tarpanów. Dlaczego są wyjątkowe?

czytaj więcej

Rolnik przez Internet sam skonfiguruje maszynę rolniczą Claasa

Claas, producent maszyn rolniczych umożliwił rolnikom i innym klientom konfigurowanie ciągników i innych maszyn rolniczych pod swoje potrzeby. Ma temu służyć specjalny konfigurator, z którego do tej pory korzystali jedynie dealerzy. Jakie opcje daje nowe narzędzie Claasa?

czytaj więcej

Jan-Hendrik Mohr nowym szefem Claas

1 kwietnia 2023 r. w Grupie CLAAS miejsce dotychczasowego dyrektora generalnego Thomasa Böcka zajął Jan-Hendrik Mohr. Powodem zmiany na kierowniczym stanowisku było złożenie rezygnacji przez Böcka.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)