Ciągnik New Holland T5.140 w barwach wyścigu Giro d’Italia
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ciągnik New Holland T5.140 w barwach wyścigu Giro d’Italia

03.03.2022autor: Natalia Marciniak-Musiał

Targi Fieragricola w Weronie, które trwają w terminie 2-5 marca 2022 roku, są okazją dla New Holland, aby zaprezentować swój najnowszy ciągnik T5.140 Dynamic Command w kolorystyce „maglia rosa”, która nawiązuje do wyścigu Giro d’Italia.

Czym wyróżnia się najnowszy ciągnik T5.140 Dynamic Command?

Model powstał z myślą o wyścigu Giro d’Italia, którego New Holland jest oficjalnym sponsorem. Kolor „maglia rosa” nawiązuje do koszulki lidera generalnej klasyfikacji wyścigu, który przebędzie trasę 105. edycji wyścigu kolarskiego Giro d’Italia. Na każdym etapie wyścigu ciągnik będzie miał postoje na spotkania z miejscowymi fanami sportu i kolarstwa w rolniczych regionach Włoch.

Wzornictwo i kolorystyka ciągnika podkreślają dynamikę, osiągnięcia i determinację tego typu wydarzeń sportowych.

Kolory jakie ma koszulka lidera wyscigu, a więc:

  • różowy – podkreśla klasę, siłę napędową, wyniki i utrzymanie wysokiej formy zarówno lidera klasyfikacji, jak i ciągników marki New Holland, które stawiają czoła wyzwaniom współczesnego rolnictwa.
  • czerń – odzwierciedla szybkość kolarzy, obracających się kół rowerów, samego wyścigu Giro d’Italia.
r e k l a m a

Dlaczego kolor „maglia rosa”?

Kultowa „maglia rosa” miała swoją premierę w 1931 r. i miała ułatwić rozpoznanie lidera peletonu. Jej pomysłodawcą był Armando Cougnet, dziennikarz „La Gazzetta dello Sport”, włoskiej gazety o tematyce sportowej, która stworzyła Giro d’Italia i była drukowana na różowym papierze.

Pierwszym kolarzem, który założył „maglia rosa” był Learco Guerra, zwycięzca pierwszego etapu wyścigu w 1931 r.

- Jest to fantastyczny sposób na uczczenie wartości przyświecających Giro d’Italia, marce New Holland i rolnictwu - zrównoważonego rozwoju, innowacji, zaangażowania i pasji, które przyświecają wszystkim naszym działaniom – podkreśla Carlo Lambro, Prezydent New Holland.

.

.


Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Na podstawie inf. Prasowej New Holland

Fot. mat. rasowe New Holland

autor Natalia Marciniak-Musiał

Natalia Marciniak-Musiał

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Bydło mleczne

Czy krowy są odpowiedzialne za globalne ocieplenie?

W 2020 roku podczas Targów FERMA w Łodzi odbyła się debata na temat roli jakże odkrywczych i błędnych wiadomości, jako że produkcja zwierzęca jest głównym powodem zmian klimatycznych. Niestety, ale mity te mają się całkiem nieźle i dziś.

czytaj więcej
Wojna w Ukrainie a rolnictwo

Asia z “Rolnik szuka żony” chce pomóc uchodźcom z Ukrainy

Cała Polska zaangażowała się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. Polacy udostępniają swoje mieszkania, przygotowują paczki z pomocą i wspierają Ukraińców datkami. W akcję pomocową zaangażowała się także Joanna, narzeczona Kamila z 8. edycji programu “Rolnik szuka żony”. Co chce zrobić?

czytaj więcej

Nowe ciągniki Deutz-Fahr serii 4E o mocy od 66 do 102 KM

Marka Deutz-Fahr wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i proponuje im nową serię ciągników: 4E Stage V. Seria obejmuje 4 modele, proste w obsłudze i ekonomiczne, ze zredukowanym do minimum zakresem czynności konserwacyjnych. Co jeszcze wiemy o nowej serii od Deutz-Fahr?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)