Środowisko, nawożenie, woda - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Środowisko, nawożenie, woda

RAPORT z rynku nawozów: wywiady, analizy, prognozy

Eksperci rynków rolnych opracowali specjalny raport dla rolników dotyczący sytuacji i prognoz dotyczących cen nawozów mineralnych. W ostatnich miesiącach każdy rolnik odczuł jak bardzo nawozy zdrożały. W naszym raporcie wyjaśniamy z czego wynikają podwyżki, czy w najbliższym czasie należy spodziewać się kolejnych wzrostów cen nawozów oraz czy ceny zbóż pozwalają zrekompensować wy wyższe wydatki.

czytaj więcej
Podrzucone śmieci

Kary za podrzucanie śmieci na pole i do lasu

Niejeden rolnik czy właściciel lasu natknął się  na swojej ziemi na podrzucone, mniejsze czy większe góry śmieci. Agrarlex radzi, jak można temu przeciwdziałać.

czytaj więcej

25 mln zł dotacji na usuwanie folii rolniczych. Jakie warunki?

Pod koniec czerwca zostanie uruchomiony nabór wniosków na dofinansowanie usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Dotacje na ten cel mają wynieść 25 mln złotych. Kto i na jakich warunkach otrzyma wsparcie?

czytaj więcej

Rolnik kupi nawóz azotowy tylko... na dowód osobisty

Zakup nawozów przez rolnika będzie wkrótce obwarowane co najmniej tak jak zakup alkoholu, papierosów. Na dodatek rolnik będzie musiał wypełnić oświadczenie. Dlaczego rolnik kupując nawóz usłyszy „dowodzik proszę"?

czytaj więcej
Spółka wodna

Spółka wodna nie działa. Co dalej?

Nasza spółka wodna nic nie robi, a tylko woła o składki – pisze do Agrarlex rolnik spod Bydgoszczy. Spółka żąda ode mnie składek, mimo, że nie jestem jej członkiem – skarży się producent spod Kępna. Co robić, gdy szwankuje spółka wodna?

czytaj więcej
Spółka wodna

Spółka wodna: co to jest?

Co to jest spółka wodna? Jak się ją zakłada? Takie pytania spływają do redakcji Agrarlex najczęściej od tych rolników, którzy sprawę nadmiaru zalewających ich wód chcą wziąć w swoje ręce. 

czytaj więcej
r e k l a m a
Regulacje

Czy silos służy ochronie środowiska?

Czy silos do przechowywania paszy dla bydła kwalifikuje się wg zapisów ustawy o podatku rolnym, do obiektów służących ochronie środowiska? W Agrarlex pytanie rolnika z Wielkopolski. 

czytaj więcej
Utylizacja odpadów

Kolejna nowelizacja ustawy śmieciowej

Recykling odpadów tak, ale na ile frakcji? Nowe kadry za śmiecenie na polach i w lesie – tak, ale jakie kary? Czytaj w Agrarlex.

czytaj więcej
Utylizacja odpadów

Odpady z działalności rolniczej: co odbierze gmina, a co nie?

Na nowy rok w sam raz przyda się przypomnienie Agrarlex o klasyfikacji odpadów i śmieci. Nie każdy odpad podlega recyklingowi, nie każdy śmieć jest odpadem.

czytaj więcej
Woda

Eksperci alarmują: Polska rzeczywiście wysycha

Polskie zasoby wodne są niemal najmniejsze w Europie, a potrzeba retencjonowania wody już dzisiaj jest bardzo pilna. W perspektywie najbliższych 30 lat powierzchnia nawadnianych upraw owoców i warzyw w Polsce może wzrosnąć niemal o połowę. Nie pozostanie to bez wpływu na koszty produkcji. Agrarlex pyta: skąd wziąć wodę?

czytaj więcej
Prawo nawozowe

Rolnicze wykorzystanie ścieków

Mam pytanie o zasady prawne rolniczego wykorzystania ścieków oraz pojęcie nawozów naturalnych. W jaki sposób ścieki rolnicze można wykorzystać w pracach rolniczych?

czytaj więcej
Bez spółki wodnej

Kto musi zadbać o stan melioracji bez spółki wodnej?

Spółka wodna nie funkcjonuje, ale ktoś musi zająć się utrzymaniem i konserwacją urządzeń melioracji wodnych. Na kim w takiej sytuacji spoczywa ten obowiązek? Odpowiada prof. UAM dr hab. Aneta Suchoń.

czytaj więcej
r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.topagrar.pl jest zabronione.