null - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Autor Aleksandra Galus

Aleksandra Galus

Aktualności

Finanse

Restrukturyzacja to najtańsze rozwiązanie dla zadłużonego rolnika

Daje też ochronę przed wszczętą egzekucją . Każdy zadłużony rolnik może sięgnąć po rozwiązanie pozwalające na oddłużenie oraz zachowanie gospodarstwa. Jest nim restrukturyzacja, która zapewnia ochronę przed wierzycielami i egzekucją komorniczą, nawet jeśli została już wszczęta. A najtańszą tego typu procedurą jest uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne.

czytaj więcej
Stawki dopłat

Ruszyła wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW

Dzisiaj tj. 18 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW za 2021 rok. Już w pierwszym dniu ARiMR planuje wypłacić blisko 500 mln zł, które trafią na konta bankowe ok. 74 tys. rolników.

czytaj więcej
Finanse

Inflacja na rekordowym poziomie i jeszcze będzie rosła!

Zgodnie z finalnymi danymi GUS inflacja CPI w Polsce zwiększyła się we wrześniu do 5,9% wobec 5,5% w sierpniu, kształtując się powyżej wstępnego szacunku GUS (5,8%) oraz wyraźnie powyżej konsensusu rynkowego (5,5%). Tym samym inflacja kształtuje się na najwyższym poziomie od czerwca 2001 r. i od 6 miesięcy pozostaje powyżej górnej granicy odchyleń od celu inflacyjnego NBP (3,5% r/r).

czytaj więcej
Finanse

Czy za radio w ciągniku trzeba płacić abonament RTV?

Słuchanie radia w kabinie ciągnika niewątpliwie umila, często całodniową, pracę w polu. Czy jednak rolnik słuchający radia w ciągniku musi płacić abonament radiowo-telewizyjny? Czy są od tego jakieś wyjątki? Czy za radio w każdym z ciągników należy płacić oddzielny abonament?

czytaj więcej
r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.topagrar.pl jest zabronione.