Webinarium "Dobrostan w Ekoschemacie". Ruszamy o 15.00! Są ostatnie wolne miejsca!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Webinarium "Dobrostan w Ekoschemacie". Ruszamy o 15.00! Są ostatnie wolne miejsca!

12.06.2023

Już o 15.00 spotkamy się z hodowcami i ekspertami podczas webinarium "Dobrostan w ekoschemacie". Masz ostatnią szansę żeby się na nie zapisać. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości tegorocznej kampanii! Zapisz się koniecznie!

Z technicznego punktu widzenia wnioskowanie o dodatkowe dopłaty z tytułu „dobrostanu” jest bardzo proste – wystarczy w aplikacji eWniosekPlus zaznaczyć odpowiednie checkboxy przy wariantach, które chcemy w gospodarstwie realizować. Nie trzeba podawać liczby zwierząt deklarowanych do ekoschematu, czy żadnych innych szczegółów – te ARiMR ma weryfikować na podstawie danych z IRZ. Jednak w ślad za deklaracją we wniosku idą zobowiązania co do realizacji wymagań oraz udokumentowania zrealizowanych praktyk dobrostanowych. Wielu hodowców ma problem ze złożeniem wniosku, gdyż pojawia się szereg wątpliwości. 

Jakie konkretne opcje mają hodowcy i producenci? Kiedy muszą sporządzić plan poprawy dobrostanu i jak dokumentować zadeklarowane praktyki? Jak wypełnić prawidłowo e-Wniosek, by otrzymać dofinansowanie? Na te pytania odpowiedzią eksperci podczas webinarium organizowanego przez top agrar Polska – „Dobrostan w ekoschemacie”, które startuje już dzisiaj 12 maja od godziny 15.00. Podczas on-linowego szkolenia na pytania widzów odpowiadać będą:

·       Jacek Zarzecki – prezes PZHiPBM

·       Mariusz Tatka – CDR w Poznaniu

·       Leszek Ciemniak – CDR w Radomiu

Zarejestruj się już dziś na: ekoschematy.topagrar.pl  i dowiedz się, jak skorzystać z dodatkowego dofinansowania na produkcję zwierzęcą.

Prenumeratorzy top agrar Polska oraz subskrybenci strefy Premium topagrar.pl logują się za darmo! Cena regularna biletu to 99 zł.

Czas składania wniosków mija nieubłaganie – data końcowa to 30 czerwiec 2023. Do tego dnia można również składać korekty żadnych konsekwencji. Wniosek o przyznanie płatności może być także złożony w terminie 25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków, tj. do dnia 25 lipca 2023 r. Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności.

r e k l a m a
Zatem nie czekaj – zapisz się na webinar: 




r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Bydło mięsne

Ceny bydła nie zachwycają, kiedy będzie lepiej?

Pod koniec ubiegłego tygodnia duże zakłady szukając na siłę żywca oferowały sporo wyższe stawki. Wynikało to z chwilowego zapotrzebowania i paniki, że do pełnej realizacji kontraktu, bydła zabraknie. Na ogólne cenniki innych ubojni nie miało to żadnego wpływu. Kiedy stawki wreszcie wzrosną?

czytaj więcej
Bydło mięsne

Ceny bydła w skupie: czy chwilowa stagnacja to dobry znak?

Rynek wołowiny utkwił w martwym punkcie. Jedyny plus jest taki, że stawki dalej nie lecą, tak jak w poprzednich tygodniach, na łeb na szyję. Jest nieco spokojniej, ale nie można spodziewać się fajerwerków w najbliższych dniach.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Koniec epoki klatkowej w hodowli trzody i drobiu. Konsekwencje finansowe będą miliardowe!

  Pomysły związane z zakazem stosowania systemów klatkowych w hodowli trzody i drobiu to temat dyskusji od wielu miesięcy. Mimo, że END OF THE CAGE AGE to europejska inicjatywa obywatelska, to jej założenia mogą wpłynąć na decyzje podejmowane podczas przeglądu dyrektywy dobrostanowej na arenie unijnej. Warto wiedzieć, z czym się wiążą możliwe zmiany w prawie. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)