Czy warto wejść w ekorolnictwo? Jak wysokie są dopłaty? Zapraszamy na webinarium!!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Czy warto wejść w ekorolnictwo? Jak wysokie są dopłaty? Zapraszamy na webinarium!!

27.04.2023autor: Paulina Janusz-Twardowska

W nowym rozdaniu WPR na lata 2023 - 2027 rolnictwo ekologiczne jest mocno promowane. Wysokość dopłat do ekoupraw wzrośnie o 35% w stosunku do 2021 r. Ponadto będzie je można łączyć z niektórymi ekoschematami i uzyskać większe pieniądze z unijnej kasy. Sprawdź czy ekorolnictwo jest także dla Ciebie!

Obawy rolników ekologicznych, że dopłaty w ramach interwencji "Rolnictwo ekologiczne" będą niekonkurencyjne w stosunku do nowych płatności ekoschematowych, okazały się przesadzone. Płatności dla gospodarstw, które produkują ekologicznie są znacznie zwiększone, a do tego jest możliwość łączenia rolnictwa ekologicznego z wieloma ekoschematami.

Dla rolników zastanawiających się nad rozpoczęciem produkcji ekologicznej są dwie dobre wiadomości. Po pierwsze ekoprodukcję rolniczą można prowadzić równolegle z konwencjonalną. Po drugie ekologiczne uprawy prowadzone na powierzchni do 10 ha mogą otrzymać pieniądze na zasadach uproszczonych. Wszyscy ekoproducenci mają też szansę na dodatkową premię za prowadzenie zrównoważonej produkcji roślinno-zwierzęcej.

Jakie będą stawki dla ekologicznych upraw rolniczych, sadowniczych i warzywniczych oraz produkcji zwierzęcej? Jakie warunki trzeba spełnić? Jak ekoprodukcję rolną łączyć z ekoschematami? Które połączenia są najbardziej opłacalne?

Na te i wiele więcej pytań odpowiemy już 9 maja o godz. 15 podczas webinaru „Ekoschematy i dopłaty do ekologii” organizowanego przez top agrar Polska. Podczas on-linowego spotkania swoją wiedzą podzieli się uznany ekspert ds. dopłat Marek Krysztoforski z CDR w Radomiu. Doradca będzie odpowiadał na zadawane przez widzów pytania o dopłaty do ekorolnictwa, a także o ekoschematy w rolnictwie konwencjonalnym.

Zastanawiasz się nad ekoprodukcją? Masz pytania co do dopłat i ekoschematów w całym rolnictwie? Nie czekaj – zapisz się na webinar!

r e k l a m a






CZYTAJ TAKŻE Z WEBINARIUM:


Czy jesienny bezorkowy siew zbóż można zgłosić we wniosku o dopłaty w ramach ekoschematu uprawa bezorkowa?

Integrowana Produkcja Roślin – ekoschemat, który się najbardziej opłaca. Ilu rolników z niego skorzysta?

Ekoschematy: Czy w 2023 roku rolnik musi ugorować grunty rolne?

Czy w ekoschematach kukurydza i zboża są liczone jako jedna uprawa?

Jak w nowym wniosku o dopłaty zadeklarować elementy nieprodukcyjne pod normę DKR 8?

Dopłaty 2023: W jaki sposób zrobić wsiewki aby skorzystać z ekoschematów?

autor Paulina Janusz-Twardowska

Paulina Janusz-Twardowska

<p>redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Zarządzanie

Nowe płatności do rolnictwa ekologicznego. Jak je łączyć z ekoschematami?

Dopłaty do rolnictwa ekologicznego sprawiają, że warto rozważyć ten kierunek produkcji. Tym bardziej, że można realizować produkcję równoległą: konwencjonalną i ekologiczną. Jak łączyć płatność ekologiczną z ekoschematami?

czytaj więcej
Zarządzanie

Rolnictwo ekologiczne: ile można zarobić? Jakie dopłaty do produkcji?

Rolnictwo ekologiczne – czy to jeszcze nisza, czy już segment rynkowy z nadzieją na solidne wzrosty? Jakie dopłaty w 2023 r. przewidziano do produkcji ekologicznej?

czytaj więcej
Dopłaty, PROW i VAT

Ekoschematy: Praktyka opracowania i przestrzegania planu nawożenia tylko dla roślin jarych czy też dla ozimych?

Pierwszych 5 tygodni akcji przyjmowania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2023 rok pokazało, że najchętniej wybieranych przez rolników ekoschematem jest Rolnictwo węglowe ze wszystkimi swoimi praktykami. Jedną z nich jest opracowanie i przestrzeganie planu nawożenia. Skoro ekoschematy obowiązują w roku kalendarzowym na nie gospodarczym (od żniw do żniw), to czy kwalifikują się do tej praktyki tylko rośliny jare czy także ozime? Nasz ekspert radzi.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)