Mlekovita w rajdzie w Afryce przekaże mleko do Dakaru
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Mlekovita w rajdzie w Afryce przekaże mleko do Dakaru

19.01.2020autor:

Ponad 5 mld zł przychodu osiągnęła Mlekovita w 2019 roku – to już kolejny rekordowy i historyczny wynik w ponad 90-letniej historii firmy.

Konsumenci są coraz bardziej świadomi, oczekują nie tylko nowych produktów czy smaków, ale również tego, aby produkty spożywcze miały tzw. czystą etykietę, czyli prosty, krótki skład. Do tego postępującym trendem jest poszukiwanie produktów odpowiadających na potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi, czyli produktów bez laktozy, o wysokiej zawartości białka czy zawierających unikalne szczepy bakterii.

r e k l a m a
Na wszystkie te potrzeby Mlekovita odpowiada na bieżąco i dzięki temu już kolejny rok odnosi rynkowy sukces z rekordowymi wynikami. Przychody, które w minionym roku przekroczyły 5 miliardów zł, to nie tylko zasługa obserwacji rynku i odpowiedzi na jego potrzeby. To przede wszystkim codzienna praca 5000 wykwalifikowanych pracowników, przy ponad 180 liniach produkcyjnych w 20 zakładach produkcyjnych, w których przetwarzanych jest 8 milionów litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15 000 polskich rolników. To dzięki ich codziennym wysiłkom ponad 1000 wytwarzanych w naszych zakładach produktów mlecznych znanych jest nie tylko w Polsce, ale i 159 krajach świata.

Mlekovita promuje i pomaga

Mlekovita jest też liderem eksportu, posiada uprawnienia już do 159 krajów świata. Jednym z projektów marketingowych promujących markę za granicą jest udział w Africa Eco Race 2020, który ma wyjątkowy charakter. Reprezentacja wybitnych polskich sportowców wystartuje w rajdzie w ramach projektu Misja Uratuję Cię, łącząc ducha sportu z akcją charytatywną. Projekt został objęty patronatem TVP2, która relacjonuje oba jego etapy: grudniowe przygotowania i rajd rozgrywany w dniach 5–19 stycznia 2020 r. Ambasadorką projektu została dziennikarka i prowadząca Pytanie na Śniadanie w TVP Marcelina Zawadzka, jednocześnie uczestniczka rajdu. Mlekovita jest partnerem strategicznym akcji. Biorący udział w projekcie zawodnicy przywiozą do Senegalu mleko w proszku przekazane przez firmę Mlekovita dla dzieci chorych i niedożywionych, pozostających pod opieką ośrodka misyjnego kierowanego przez siostrę urszulankę Ksawerę Michalską na przedmieściach Dakaru. Przekażą je 20 stycznia, podczas uroczystego finału akcji.

Innym z dużych projektów, w które Mlekovita włącza się marketingowo w 2020 roku, jest największe sportowe wydarzenie w Polsce, czyli wyścig kolarski Tour de Pologne. Jego historia jest bliska historii Mlekovity. Początki wyścigu sięgają 1928 r. – tego samego, w którym powstał zakład mleczarski w Wysokiem Mazowieckiem.

Nie bez powodu Mlekovita uczestniczy w tych dwóch projektach, ponieważ życzyłbym sobie, by sportowy duch dążenia do mistrzostwa udzielił się działaniom Mlekovity. By tak jak organizator Tour de Pologne Czesław Lang, zwyciężał kolejne kolarskie wyścigi, tak Mlekovita wygrywała smakiem i najwyższą jakością produktów w wyborach zakupowych nie tylko Polaków, ale i mieszkańców całego świata – mówi prezes zarządu Dariusz Sapiński.

Beata Dąbrowska

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ceny skupu mleka zależą od... kupca z sieci handlowej

Branża mleczarska przeżywa kryzys, który w dużej mierze nie jest zależny od tylko pogody za oknem, ale przede wszystkim od tego, jaką politykę prowadzą kupcy w sieciach handlowych. Ta niestety sprowadza się do tego, wyssać z dostawcy tyle ile się da.

czytaj więcej

Szanse i zagrożenia dla mleczarstwa w 2020 r.

Pod takim hasłem prowadzono tegoroczną Konferencję Polskiego Mleczarstwa Euromlecz 2020 w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami”, która odbyła się w Ciechocinku w dniach 9–12 stycznia. Uczestnicy dyskutowali m.in. o niekorzystnych zmianach w przepisach dotyczących gospodarowania odpadami. Zastanawiali się także nad zmianami w upodobaniach konsumenckich oraz w sytuacji rynkowej mleczarstwa.

czytaj więcej

Jak hoduje się krowy w Finlandii?

Mleko to jedna z najbardziej dochodowych gałęzi produkcji rolniczej w Finlandii. Dochody z produkcji mleka przynoszą tamtejszemu sektorowi rolnemu ponad 29% wpływów. Jan de la Chapelle (z wykształcenia biolog), który prowadzi farmę mleczną Lindo Gard w zachodniej Finlandii, z produkcji mleka czerpie 40% dochodów.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)