Mazowiecki i Podlaski ZHBiPM zaniepokojone liczbą członków z Wielkopolski
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Mazowiecki i Podlaski ZHBiPM zaniepokojone liczbą członków z Wielkopolski

06.03.2023autor: Andrzej Rutkowski

Nie tak dawno w Tygodniku pisaliśmy o uchwale Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka wzywającej Wielkopolski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka do wzajemnej lustracji co do liczby członków. Sprawa ma ciąg dalszy.

Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka wzywa do kontroli

Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka wystosował oficjalne pisma zarówno do Zarządu Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka jak i Komisji Rewizyjnej tej organizacji. Czytamy w nich m.in.: „ (…) mając na względzie dobro związków regionalnych jak również prawidłowość podejmowanych podczas Walnego Zgromadzenia w dniu 23 marca 2023r. uchwał, wzywamy Zarząd Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka niezwłocznie do przeprowadzenia kontroli i aby Wielkopolski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka przedstawił oczekiwane przez nas dane (…) Wielkopolski Związek publicznie przyznał, że posiada tylko 1800 członków. Takie same informacje zawarte są również w wykazie wpłat składek członkowskich za poszczególne lata. Ponadto wzywamy niezwłocznie PFHBiPM do przedstawienia wyciągów bankowych dotyczących wpłat składek WZHBiPM z podaną kwotą i datą transakcji w latach 2019-2022. Sytuacja, w której pojawiają się tak istotne wątpliwości co do liczby członków, liczby delegatów itp. wymaga bezwzględnego wyjaśnienia i transparentności.

r e k l a m a

Doszło do przestępstwa?

W przypadku nie podjęcia działań zmierzających do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji będziemy zmuszeni do złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do organów ścigania. Mając na uwadze dobro wspólne sami jesteśmy gotowi do poddania się weryfikacji w sprawie liczby członków Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka”

PFHBiPM i WZHBiPM milczą w tej sprawie

O komentarz do sprawy poprosiliśmy zarówno PFHBiPM jak i Przemysława Jagłę prezesa WZHBiPM, nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi do wskazanego terminu.

Pismo dotyczące wyjaśnienia ilości członków Wielkopolskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, a skierowane do prezydenta PFHBiPM Leszka Hądzlika, wystosował również Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Andrzej Rutkowski
fot.arch. red.

autor Andrzej Rutkowski

Andrzej Rutkowski

redaktor "Tygodnika Poradnika Rolniczego" oraz magazynu "Elita Dobry Hodowca", ekspertka w dziedzinie chowu i hodowli bydła oraz produkcji mleka

redaktor "Tygodnika Poradnika Rolniczego" oraz magazynu "Elita Dobry Hodowca", ekspertka w dziedzinie chowu i hodowli bydła oraz produkcji mleka

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Rynek mleka

"Musimy być przygotowani na cenę mleka 1,8 zł za litr!". Debata ekspercka na Forum Mleko

Podczas debaty eksperckiej przedstawicieli sektora przetwórstwa mleka na Forum Mleko 2023 koło Łomży poruszono niepokojącą kwestię dotyczącą silnie spadających cen mleka. Eksperci prognozują, a rolnicy są sytuacją mocno zaniepokojeni, szczególnie w kontekście wysokich kosztów produkcji. 

czytaj więcej
Aktualności

Zapraszamy na nasze eventy - Forum Mleko i Seminarium Ziemniaczane!

Gorąco i serdecznie zapraszamy na nasze najbliższe spotkania terenowe! 22 lutego organizujemy Seminarium Ziemniaczane we Wrześni (Wielkopolska), a 1 marca Forum Mleko w Łomży (Podlasie). Jak zwykle mamy bardzo atrakcyjny i merytoryczny program. Sprawdź szczegóły!

czytaj więcej

Jakie są punkty krytyczne dla wydajności, zdrowia i rozrodu krów?

Od dłuższego już czasu do naszej redakcji dzwonią Czytelnicy z prośbą o szczegółowe zalecenia dotyczące rozrodu i długowieczności coraz bardziej wydajnych krów. Potwierdza to, że nie lada wyzwaniem dla hodowców jest pokrycie gigantycznego zapotrzebowania pokarmowego zwierząt na wysoką wydajność, które w tej kwestii jest kluczowe.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)