Dariusz Sapiński z Mlekovity: Nadchodzą dobre czasy dla mleczarstwa
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Dariusz Sapiński z Mlekovity: Nadchodzą dobre czasy dla mleczarstwa

05.01.2020autor:

19 grudnia 2019 roku w Hotelu Gutland w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita. W uroczystości uczestniczyli między innymi przedstawiciele Grupy Kapitałowej Mlekovita oraz Oddziałów Mlekovity, członkowie rady nadzorczej SM Mlekovita oraz przedstawiciele firm i instytucji, które na co dzień z Mlekovitą współpracują. 

W spotkaniu uczestniczył biskup łomżyński Janusz Stepnowski i biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski. Na początku spotkania Dariusz Sapiński, prezes zarządu, podsumował mijający rok w Grupie Kapitałowej Mlekovita.

Podsumowanie roku

W skład Mlekovity wchodzi 20 zakładów produkcyjnych, w których każdego dnia przetwarzamy ponad 8 mln litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15 tys. dostawców. Kilka tysięcy pracowników daje z siebie wszystko przy liniach produkcyjnych, aby zaspokoić rosnące wymagania konsumentów i wytworzyć ponad 1000 produktów. Atutem firmy są nasi wspaniali hodowcy, którzy zasługują na szczególną uwagę. Pomimo że ich ubywa, to ilość skupowanego mleka stale rośnie. Wzrasta średnia wydajność mleczna od sztuki u naszych dostawców, dlatego uważam, że są oni wybitnymi hodowcami, za co im szczególnie dziękuję. Korzystając z okazji chciałbym także podziękować wszystkim pracownikom, którzy wyjątkowo poważnie traktują swoją pracę, nie tylko tu w Wysokiem Mazowieckiem, ale także w naszych Oddziałach. Dzięki nim, pomimo dużej konkurencji, potrafimy uzyskać produkt, który jest akceptowalny. Obywatele nie tylko Polski, ale także całego świata docenili wysoką jakość naszych produktów – powiedział Dariusz Sapiński.

r e k l a m a
Prezes Dariusz Sapiński podziękował wszystkim, którzy współpracują z SM Mlekovita.

Różnie się mówi, ale wierzę, że nadchodzą dobre czasy dla mleczarstwa. Myślę, że najlepsze przed nami i śmiało można podejmować nowe przedsięwzięcia inwestycyjne, żeby zwiększać hodowlę i produkcję mleka. Może to nie nastąpi w ciągu najbliższego roku czy dwóch, ale perspektywa jest duża. Branża mleczarska się rozwija i zapotrzebowanie na produkty mleczarskie rośnie – dodał Dariusz Sapiński.

Zofia Bąk z Oddziału w Sanoku, odznaczona Złotym Medalem
  • Zofia Bąk (w środku) z Oddziału w Sanoku, odznaczona Złotym Medalem

Odznaczenia za zasługi

Spotkanie opłatkowe było okazją do wręczenia odznaczeń. Na podstawie artykułu 138 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku oraz ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 25 października 2019 roku o nadaniu odznaczeń na wniosek wojewody podlaskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali: Medalem Złotym za Długoletnią Służbę – Zofia Bąk, Antoni Kogut, Marek Pawluk, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: Irena Durlik, Krzysztof Olender, Tomasz Podbielski. Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę odznaczony został Jarosław Szabłowski.

Antoni Kogut, dyrektor Oddziału w Trzebowisku, odznaczony Złotym Medalem
  • Antoni Kogut (w środku), dyrektor Oddziału w Trzebowisku, odznaczony Złotym Medalem
Odznaczenia wręczył Jacek Bogucki, Senator RP w obecności Dariusza Sapińskiego, prezesa SM Mlekovita.

Przedświąteczne spotkanie w Wysokiem Mazowieckiem było także okazją do uczczenia bardzo ważnego wydarzenia, jakim były imieniny prezesa Dariusza Sapińskiego, które obchodzone są 19 grudnia. Spotkanie to było okazją do złożenia życzeń dostojnemu solenizantowi.

Życzenia złożyli między innymi przedstawiciele rady nadzorczej SM Mlekovita na czele z przewodniczącym Kazimierzem Przeździeckim.

Odznaczony Złotym Medalem Marek Pawluk (w środku) oraz Jacek Bogucki, Senator RP (z lewej) i Dariusz Sapiński, prezes SM Mlekovita
  • Odznaczony Złotym Medalem Marek Pawluk (w środku) oraz Jacek Bogucki, Senator RP (z lewej) i Dariusz Sapiński, prezes SM Mlekovita

Uczestnicy spotkania

W spotkaniu oprócz przewodniczącego uczestniczyli członkowie rady nadzorczej: Tomasz Bruś, Leszek Brzozowski, Adam Chmielewski, Adam Choiński, Kazimierz Gosiewski, Adam Kamiński, Janusz Kisielewski, Tomasz Kraszewski, Jarosław Kulesza, Marek Łubowicki, Janusz Łuniewski, Krzysztof Nienałtowski, Krzysztof Pachołek, Stanisław Porowski, Stanisław Radziszewski, Tomasz Radziszewski, Paweł Safaryn, Andrzej Sekura, Grzegorz Stypułkowski, Radosław Truskolawski, Janusz Wnorowski, Wiesław Wojno, Leszek Zawistowski.

Na spotkaniu nie zabrakło także największych dostawców mleka SM Mlekovity. Do Wysokiego Mazowieckiego przybyli: Jerzy Księżak z żoną i córką, Stanisław Żochowski, Tomasz Cieślik, Emilia Kulesza, Tadeusz Dmochowski, Marek Dzwonkowski, Robert Dzwonkowski i Waldemar Kosiński.

Zebranych w Wysokiem Mazowieckiem gości bawił zespół Exaited z wokalistką Agnieszką Drewnicką. Ponadto uroczystości opłatkowe uświetnił występ Ludowego Zespołu Regionalnego „Mazowia”.

Radni SM Mlekovita, pierwszy od lewej Tomasz Radziszewski
  • Radni SM Mlekovita, pierwszy od lewej Tomasz Radziszewski
Józef Nuckowski
Zdjęcia: Józef Nuckowski
 
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Trudne lata dla mleczarstwa dopiero nadejdą

– Sytuacja na rynku mleka zaczyna się pogarszać. Mleczarstwo przechodzi dwuletni cykl koniunkturalny. Ostatnie dwa lata były złe, ale jak spojrzeć na początek tego roku, to uważam, że ten też jest zły – Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich w ten sposób rozpoczął 26 lutego spotkanie przedstawicieli rad nadzorczych, zarządów spółdzielni oraz innych firm z Janem Krzysztofem Ardanowskim, ministrem rolnictwa.

czytaj więcej

Szanse i zagrożenia dla mleczarstwa w 2020 r.

Pod takim hasłem prowadzono tegoroczną Konferencję Polskiego Mleczarstwa Euromlecz 2020 w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami”, która odbyła się w Ciechocinku w dniach 9–12 stycznia. Uczestnicy dyskutowali m.in. o niekorzystnych zmianach w przepisach dotyczących gospodarowania odpadami. Zastanawiali się także nad zmianami w upodobaniach konsumenckich oraz w sytuacji rynkowej mleczarstwa.

czytaj więcej

Mlekovita w rajdzie w Afryce przekaże mleko do Dakaru

Ponad 5 mld zł przychodu osiągnęła Mlekovita w 2019 roku – to już kolejny rekordowy i historyczny wynik w ponad 90-letniej historii firmy.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)