Dotacje dla rolnictwa – webinar o pomocy na Modernizację gospodarstw rolnych
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Dotacje dla rolnictwa – webinar o pomocy na Modernizację gospodarstw rolnych

12.07.2021autor: Magdalena Szymańska

Już wkrótce zostanie przeprowadzone webinarium dot. m.in. uzyskania dotacji na Modernizację gospodarstw rolnych w 2021 r. Szkolenie organizuje ARiMR. Jest to o tyle ważne, że wstępne dane pokazują niższe zainteresowanie gospodarzy dotacjami na restrukturyzację małych gospodarstwa i premie dla młodych rolników.

Ile wniosków wpłynęło do ARiMR o premię dla młodych rolników i restrukturyzację małych gospodarstw?

W czerwcu zakończyły się nabory na działania premiowe z PROW. Do 30 czerwca do południa Agencja otrzymała blisko 2 tys. wniosków na premię dla młodych rolników oraz 12,5 tys. wniosków o restrukturyzację małych gospodarstw. Liczba wniosków złożona przez młodych rolników jest zaskakująco niska. Może to wynikać z tego, że przedstawione przez ARiMR dane nie są kompletne. Wnioski można bowiem było składać jeszcze do 30 czerwca do północy za pośrednictwem platformy ePUAP oraz wysłać pocztą, a w takiej sytuacji trafią one do Agencji po jakimś czasie.

Dla porównania: w ostatnim naborze przeprowadzonym w ubiegłym roku o "Premię dla młodych rolników" wnioskowało 5098 osób. W całym PROW 2014–2020 do końca ubiegłego roku zawarto 18,8 tys. umów o to wsparcie na kwotę 2,2 mld zł.
Z kolei o premię z "Restrukturyzacji małych gospodarstw" starało się w 2020 roku 17 960 rolników. Natomiast w ramach wszystkich naborów przeprowadzonych do ubiegłego roku włącznie na koniec 2020 roku zawarto prawie 30 tys. umów na to dofinansowanie na kwotę w wysokości 1,8 mld zł.

r e k l a m a

Szkolenie ARiMR o uzyskaniu dotacji na "Modernizację gospodarstw rolnych"

Z kolei do 19 sierpnia 2021 roku ARiMR prowadzi nabory na "Modernizację gospodarstw rolnych" we wszystkich obszarach. Resort rolnictwa wraz z ARiMR organizuje w dniach 15 i 16 lipca 2021 roku od godz. 11.00 darmowe webinarium dla rolników, podczas którego eksperci z ARiMR, KRUS, KOWR oraz NFOŚIGW będą wyjaśniali zasady skorzystania z poszczególnych obszarów modernizacji. Link do webinarium udostępniony zostanie na portalu internetowym ARiMR. Tam znajdzie się też szczegółowy harmonogram wystąpień.

Magdalena Szymańska
fot. pixabay

autor Magdalena Szymańska

Magdalena Szymańska

Redaktorka w dziale Ekonomia i Rynki

Ekspert w dziedzinie dopłat bezpośrednich, dotacji z PROW i wydarzeń rynkowych

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Umowy

Współpraca rolnika z zakładem przetwórczym – rozgrywka nierównych partnerów?

Wzmocnienie prawnej i ekonomicznej ochrony interesów producenta rolnego możliwe jest poprzez zawarcie prawidłowo skonstruowanej umowy kontraktacyjnej z zakładem przetwórczym. Umowa sporządzona w oparciu o zasady słuszności i współżycia społecznego oraz przy dochowaniu wartości ogólnie rozumianej uczciwości obrotu gospodarczego ma moc prawną, która zrównuje pozycje kontrahentów.

czytaj więcej
Dopłaty, PROW i VAT

Premia dla młodych rolników, restrukturyzacja gospodarstw i pomoc klęskowa – ile wniosków złożyli rolnicy?

ARiMR podała wstępne dane dotyczące liczby składanych wniosków przez rolników w czterech popularnych naborach. Ile wniosków złożono? 

czytaj więcej

Ardanowski: rolnictwo ekologiczne szansą dla Polski, ale...

- Trzeba przemyśleć całą politykę wsparcia dla rolnictwa ekologicznego, byśmy nie trwonili środków publicznych na fikcję - powiedział dziś po posiedzeniu Prezydenckiej Rady ds. Rolnictwa jej szef Jan Krzysztof Ardanowski.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)