Rozród: nowy sojusz w inseminacji we wschodnich Niemczech
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rozród: nowy sojusz w inseminacji we wschodnich Niemczech

22.07.2023autor: Anna Kurek

Reorganizacja struktury stacji unasieniania we wschodnich Niemczech ma dostosować je do warunków rynkowych i interesów klientów. W ramach fuzji powstał  BuS Malchin GmbH & Co.KG.

Prowadzone przez niemieckich rolników stowarzyszenia hodowli świń Hybridschweinezuchtverband Nord/Ost e.V. i Schweinezuchtverband BW e.V./German Genetic postanowiły wspólnie wkroczyć w przyszłość. W pierwszej kolejności stacja inseminacyjna Malchin, która jest własnością Hybridschweinezuchtverband Nord/Ost e.V., została włączona do stowarzyszenia BuS i będzie działać w przyszłości jako BuS Malchin GmbH & Co.KG.

Ta nowa fuzja umożliwia reorganizację struktury inseminacji we wschodnich Niemczech i dostosowanie jej do warunków rynkowych w interesie klientów. Dr Wesoly, dyrektor zarządzający Schweinezuchtverband e.V./German Genetic mówi, że konsolidacja stacji knurów w Niemczech i połączenie byłych konkurentów jest ważnym, ale także koniecznym krokiem, aby móc nadal oferować klientom w Niemczech wysokiej jakości i szeroką gamę nasienia knurów.

- Jestem bardzo zadowolony, że rozmowy z ostatnich tygodni i miesięcy doprowadziły do tego, że Besamungsunion Schwein może rozszerzyć swoją ofertę na rynku wschodnioniemieckim - mówił dr Wesoły. 

Przyszłe trzy stacje BuS w Niemczech Wschodnich zostaną zredukowane do dwóch do końca 2023 roku.

Robert Langas, poprzedni dyrektor zarządzający w Malchin, od 1 lipca 2023 r. zajmuje się innymi obszarami działalności poza rolnictwem. Połączenie BuS sprawia, że jest bardzo zadowolony z przyszłości stacji, swoich pracowników i klientów. Langas jest pewien, że jego stacja zostanie przekazana w dobre i wysoce profesjonalne ręce. Pani Deutsch, jako Kierownik regionalny w BuS, przejmie opiekę nad klientami. Obaj prezesi związków hodowców, Hans-Benno Wichert i Torsten Roder, są zgodni co do przyszłej współpracy. Ich zdaniem jest to konieczny, ale także ważny krok, aby zapewnić hodowcom loch solidny serwis i obsługę i wiarygodną logistykę w przyszłości.

 

autor Anna Kurek

Anna Kurek

<p>redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Rynek świń

Ceny świń: Tuczniki tanieją bez przyczyny! Ile płacą skupy?

Ceny tuczników lecą w dół po okresie wzrostów i stabilizacji, mimo, że towaru ostatnimi czasy brakowało. Spadły stawki zarówno w wadze żywej, jak i poubojowej, nawet o kilkadziesiąt groszy na kg! Ile płacą za świnie w polskich ubojniach?

czytaj więcej
Żywienie świń

Niski FCR: od czego zależy współczynnik wykorzystania paszy u świń?

Czy jest możliwe żywienie świń odporne na wahania kosztów surowców paszowych? Odpowiedzią na to pytanie może być praca nad niskim FCR, czyli współczynnikiem wykorzystania paszy. O żywieniu świń mówi na naszym Forum: Świnie dr Tomasz Schwarz.

czytaj więcej
Organizacja produkcji świń

Ile dokładnie zarabiam na produkcji świń? Pokazujemy, jak to policzyć

Czy chcemy mówić: wolę nie wiedzieć, nie liczę kosztów, czy jednak chcemy wiedzieć, ile dokładnie zarabiamy na produkcji świń? Mając do dyspozycji zestawienie kosztów, możemy bardzo wiele. Zobacz, jak rozliczyć produkcję!

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)