Porzeczkowa Demo Farma – innowacyjne metody ochrony i nawożenia
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Porzeczkowa Demo Farma – innowacyjne metody ochrony i nawożenia

08.07.2022

7 lipca w Jastkowe (woj. lubelskie) firma Timac Agro wraz z partnerami zaprezentowała plantację porzeczki w gospodarstwie Tomasza Woźniaka. Jest ona prowadzona razem dr. Piotrem Baryłą.

Projekt ten jest realizowany 4 rok. Stosowane są w nim sprawdzone rozwiązania ale także wprowadzane nowe produkty.

- Ten sezon jest trudny dla uprawy porzeczki. Wiosna była bardzo zimna. Na początku kwitnienia temperatury w dzień wynosiły 13C a w nocy 4C. Amplituda była więc duża. Pojawił się problem z osypywaniem owoców. W gospodarstwie stosowane są innowacyjne metody ochrony i nawożenia, dlatego tych „przestrzelonych” gron nie ma. Jakość owoców oraz plon są na wysokim poziomie. Potem nastały dużo cieplejsze dni, pojawiły się opady deszczu, jednak takie większe (40 mm w ciągu 10 godzin) wystąpiły kilka dni temu. Plantacja jest nawadniania, ale system uruchomiono, kiedy temperatura przekraczała 30C – mówił dr Piotr Baryła.


Bartłomiej Drzazga – Timac Agro


Marta Szyperek

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Mikroskładniki – kiedy i jakie? Jak rozpoznać niedobry?

Marchew jest gatunkiem wrażliwym na niedobór cynku, miedzi i boru, cebula – miedzi, kapusta – boru i manganu, a pomidor – boru. Pamiętajmy – ostatni zabieg dokarmiania robimy nie później niż 10–14 dni przed zbiorem plonu. 

czytaj więcej

Kombajny do pora – co ma do powiedzenia praktyk z Wielkopolski?

Uwagi praktyków to niezwykłe źródło wiedzy. Co mówi o różnych typach kombajnów do pora doświadczony plantator z Wielkopolski?

czytaj więcej

Azot, potas, jod – nowość od firmy SQM

Po kilku latach badań naukowych i prób, firma SQM wprowadza na rynki europejskie nowy produkt: Ultrasol®ine K Plus, który składa się z mieszaniny azotanu potasu z jodem.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)