Wypłata pomocy suszowej – trzeba złożyć nowy wniosek!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Wypłata pomocy suszowej – trzeba złożyć nowy wniosek!

25.08.2020autor: Magdalena Szymańska

Od 13 sierpnia producenci rolni, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami spowodowanymi przez pandemię COVID-19, oraz ci, którzy nie otrzymali tzw. pomocy suszowej za 2019 rok, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe.

Pomoc dla rolników – warunek: wycofanie wcześniejszego wniosku

Jednym z warunków przyznania pomocy jest złożenie oświadczenia o wycofaniu wniosku złożonego w 2019 roku dotyczącego pomocy za szkody spowodowane suszą i innymi niekorzystnymi zjawiskami. To bardzo ważna informacja dla rolników, którzy cały czas czekają na wypłatę suszowego za 2019 rok. Zwracamy uwagę, iż zaległe pieniądze nie zostaną wypłacone automatycznie – trzeba wycofać stary wniosek i złożyć nowy.

r e k l a m a

Gdzie składać wnioski o pomoc?

Wnioski o wsparcie można składać w biurach powiatowych ARiMR. Ostateczny termin ich przyjmowania nie został określony, aczkolwiek Agencja może przyznać pomoc tylko do 31 grudnia 2020 roku i w tym terminie musi ją również wypłacić. Szybkie złożenie dokumentów gwarantuje więc szybszą wypłatę środków. Wzory wniosków dostępne są na stronie internetowej ARiMR oraz w placówkach Agencji.

Rolniku chcesz potwierdzenie złożenia wniosku? Nie zapomnij zostawić danych kontaktowych

Wnioski można przekazywać też za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać przesyłką rejestrowaną albo dostarczyć do specjalnych wrzutni ustawionych w placówkach terenowych Agencji. W tym ostatnim przypadku, jeżeli wnioskodawca chce otrzymać potwierdzenie złożenia, powinien dołączyć do wniosku dane kontaktowe – adres e-mail bądź nr telefonu komórkowego – ze wskazaniem, że za tym pośrednictwem

Agencja ma poinformować o przyjęciu wniosku poprzez wrzutnię. Pomoc będzie miała charakter pomocy publicznej. Agencja uczula rolników, aby przy złożeniu wniosku poinformowali o aktualnym numerze rachunku bankowego, jeżeli wskazany we wniosku złożonym w 2019 roku o przyznanie pomocy suszowej się zmienił.

Magdalena Szymańska
Fot. Pixabay

autor Magdalena Szymańska

Magdalena Szymańska

Redaktorka w dziale Ekonomia i Rynki

Ekspert w dziedzinie dopłat bezpośrednich, dotacji z PROW i wydarzeń rynkowych

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

UOKiK: 17 mln zł kary dla producentów pasz dla bydła

Producenci pasz dla zwierząt hodowlanych – Polmass i Ekoplon - zawarli porozumienia ograniczające konkurencję. UOKiK nałożył na oba przedsiębiorstwa łącznie 17 mln zł kary.

czytaj więcej
Koła Gospodyń Wiejskich

Pomoc finansowa dla Kółek Rolniczych i Kół Gospodyń Wiejskich

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomina o możliwości składania wniosków przez KGW i Kółka Rolnicze o udzielenie pomocy finansowej w postaci niskooprocentowanej pożyczki, która będzie mogła być umorzona. Wnioski składa się w Urzędzie Pracy.

czytaj więcej

Susza rolnicza pogłębia się. Jest już w 11 województwach

IUNG opublikował 9 raport na temat suszy rolniczej. Do 10 sierpnia susza rolnicza została stwierdzona w 11 województwach i dotyczy aż 13 różnych upraw, w tym kukurydzy, zbóż jarych, zbóż ozimych, roślin strączkowych czy warzyw. Gdzie jest największa susza?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)