Waga wiejskiego elektoratu zyska podczas wyborów prezydenckich
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Waga wiejskiego elektoratu zyska podczas wyborów prezydenckich

11.11.2019

Waga wiejskiego głosu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich będzie jeszcze większa niż miało to miejsce w wyborach europejskich czy wyborach do sejmu i senatu – uważają redaktorzy naczelni "Tygodnika Poradnika Rolniczego". A kto obecnie ma największe szanse, aby pokonać Andrzeja Dudę?

Każda partia powinna stosować zasadę "nie ma miejsca dla świętych krów"


Jedno jest pewne, nie ma kryształowych polityków. W każdej partii może wybuchnąć afera, bo jakaś czarna owca albo wręcz stado czarnych owiec potraktowało zawód polityka, który polega na służbie dla dobra Polski, jako drogę do zdobycia wielkich pieniędzy.

r e k l a m a
Dlatego to władze wszystkich ugrupowań powinny każdego dnia powtarzać bardzo proste zdanie: „nie ma u nas miejsca dla świętych krów”. My zaś dodajemy, że właściwym miejscem dla wspomnianych świętych krów nie jest bynajmniej obora, ale pomieszczenie zapewniające znacznie gorszy dobrostan. 

Dziękowaliśmy rolnikom i mieszkańcom polskiej wsi za dobrą frekwencję w ostatnich wyborach parlamentarnych.
Ale naszym zdaniem, waga wiejskiego głosu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich będzie jeszcze większa.




Kto ma największe szansę wygrać wybory prezydenckie w 2020 roku?

Obecnie największą szansę wygrania tych wyborów ma obecny prezydent Andrzej Duda. Jednak i jego poprzednik – prezydent Bronisław Komorowski – na kilka miesięcy przed wyborami był murowanym kandydatem, któremu nikt nie mógł zagrozić! Według nas, to nie Donald Tusk ani Małgorzata Kidawa-Błońska mają największe szanse pokonania obecnego prezydenta.
Naszym zdaniem, najmocniejszym kandydatem obecnej opozycji jest lider Polskiego Stronnictwa Ludowego: prezes Władysław Kosiniak-Kamysz. Bowiem to Kosiniak-Kamysz ma największą szansę na odebranie części wiejskich głosów prezydentowi Dudzie.

Ale czy Platforma Obywatelska i Lewica zgodzą się, aby prezes PSL już w pierwszej turze wyborów był ich wspólnym kandydatem?
Naszym zdaniem, taka zgoda jest mało prawdopodobna. I ten fakt bardzo sprzyja obecnemu Prezydentowi RP.

 

Krzysztof Wróblewski
Paweł Kuroczycki
redaktorzy naczelni "Tygodnika Poradnika Rolniczego"
Foto: Kancelaria Prezydenta RP

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Dyskusje przy świątecznym stole: Czy zawód rolnika jest zagrożony?

Pamiętajcie o tych sąsiadach, którzy spędzają Wigilię samotnie, bo już nie mają bliskich – apelują do rolników redaktorzy naczelni „Tygodnika Poradnika Rolniczego”. A w trakcie dyskusji przy świątecznym stole może zabrzmieć głos młodych – w tym też taki: po co mi gospodarstwo, praca w nim ciężka, niepewna, nie najlepiej opłacana i nieszanowana przez sporą część społeczeństwa? Czy zawód rolnika jest zagrożony, a jeśli tak, to dlaczego – zastanawiają się Paweł Kuroczycki i Krzysztof Wróblewski.

czytaj więcej

Kto w sejmie będzie odpowiadać za polskie rolnictwo?

Robert Telus z Prawa i Sprawiedliwości zostało nowym przewodniczącym sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ma czworo zastępców: dwóch posłów PiS i po jednym przedstawicieli z KO i PSL–Kukiz’15. 

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)