Ursus nie sprzeda zakładu w Opalenicy… na razie
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ursus nie sprzeda zakładu w Opalenicy… na razie

23.12.2019autor: Paweł Mikos

Ursus, polski producent ciągników i maszyn rolniczych miał do 20 grudnia sprzedać holenderskiemu Trioliet zakład w Opalenicy. Jednak jak na razie opalenicka fabryka Ursusa nie zmieni właściciela. Ma to się stać w późniejszym terminie.

Ursus porozumiał się z Trioliet w sprawie późniejszej sprzedaży zakładu w Opalenicy

Ursus poinformował, że w czwartek 19 grudnia 2019 roku podpisał ze spółką Trioliet Polska aneks do przedwstępnej umowy sprzedaży zakładu w Opalenicy. 

Taki aneks był konieczny, gdyż w umowę zawartej 26 listopada 2019 roku między Trioliet i Ursusem, polski producent zobowiązał się do 20 grudnia 2019 roku spełnić szereg warunków prawnych pozwalających na sprzedaż fabryki w Opalenicy. Wśród nich jest:

  • uzyskanie promesy wierzycieli rzeczowych na zwolnienie obciążeń składników zakładu w Opalenicy, 
  • uzyskanie zgody na taką transakcję zgodę Walnego Zgromadzenia – taką zgodę akcjonariusze już wyrazili na początku listopada. 
  • uzyskanie zgody ze strony Nadzorcy Sądowego i Rady Wierzycieli Ursusa,
  • zrzeczenie się przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa prawa pierwokupu w stosunku do jednej z nieruchomości wchodzących w skład fabryki w Opalenicy.

Ponieważ Ursusowi nie udało się uzyskać wszystkich tych dokumentów, obie strony postanowiły przesunąć termin sprzedaży zakładu w Opalenicy do 28 lutego 2020 roku. Pozostałe postanowienia umowy przedwstępnej nie uległy zmianie.

 

r e k l a m a

Trioliet przejmie fabrykę Ursusa w Opalenicy za 6 mln złotych 

Zakład produkcyjny Ursusa w Opalenicy ma zostać sprzedany holenderskiej grupie Trioliet za 6 mln złotych. Spółka będzie musiała dodatkowo zapłacić również za „produkcję w toku” i „inwentarz”, w tym podzespoły, materiały, towary i wyroby. 

90% tej sumy Ursus ma otrzymać w dniu zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży, a kolejne 5% sumy otrzyma w ciągu 6 miesięcy, a pozostałe 5% w ciągu 12 miesięcy od dnia zawarcia ostatecznej umowy. 

Holendrzy kupując zakład w Opalenicy uzyskają nie tylko nieruchomości, ale również wszystkie urządzenia w fabryce, licencje, zezwolenia, inne prawa własności przemysłowej, w tym wszelkie patenty i know-how. Przejmą także załogę fabryki. Na ich własność przejdą także podzespoły, materiały, towary i wyroby. 

Więcej na ten temat w artykule: 

Jeszcze w tym roku Holendrzy przejmą zakład Ursusa za 6 mln zł

 

Paweł Mikos 
Fot. Ursus

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Bank wysyła komornika do Ursusa po 10 mln złotych długu

Bank Millenium stracił cierpliwość wobec spółki Ursus, polskiego producenta ciągników rolniczych i maszyn rolniczych. Komornik chce ściągnąć od Ursusa ponad 10 mln złotych długu. Czy to już koniec polskiego producenta ciągników? 

czytaj więcej

Wóz paszowy połączony z… rowerem

Paszowóz połączony z rowerem a nie ciągnikiem? W Holandii słynącej z rowerów jest to możliwe. Taki minipaszowóz stworzyła firma Trioliet. Skąd się wziął pomyśl na taką maszynę rolniczą i w co jest wyposażony mini-paszowóz? 

czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę konserwując prasę zwijającą po sezonie?

Odpowiednio wyczyszczona i zakonserwowana prasa zwijająca powinna znacznie dłużej służyć bez żadnych awarii. Okres zimowy to dobry czas na wykonanie przeglądu prasy rolującej. Należy nie tylko porządnie wyczyścić maszynę rolniczą, ale także przejrzeć łańcuchy, łożyska czy sprzęgło rotora. O czym jeszcze należy pamiętać?  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)