Trójka złodziei ukradła rolnikowi aż 26 bel sianokiszonki. Wywieźli je... busem
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Trójka złodziei ukradła rolnikowi aż 26 bel sianokiszonki. Wywieźli je... busem

30.03.2023autor: Michał Czubak

W ostatnich dniach policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież bel z sianokiszonką z pola w miejscowości Ostrowsko w gminie Nowy Targ. 

Kradzież bel z sianokiszonką pod Nowym Targiem

Do przestępstwa doszło w minioną niedzielę w Ostrowsku (woj. małopolskie). Złodzieje zostali przyłapani na gorącym uczynku, gdy przewozili skradziony towar dostawczym volkswagenem. Co ciekawe, cała trójka była nietrzeźwa, a kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania.

r e k l a m a

Złodzieje mają więcej na sumieniu

Według policji, to nie była pierwsza kradzież bel z sianokiszonką dokonana przez tych sprawców. Wcześniej zabrali z tego samego pola 26 bel o wartości 3900 zł. Policjanci prowadzili dochodzenie w tej sprawie i dysponowali danymi pojazdu używanego przez złodziei. W miejscowości Nowa Biała zatrzymali opisany volkswagen i sprawdzili stan trzeźwości jego pasażerów. Okazało się, że wszyscy byli pod wpływem alkoholu, a w samochodzie znajdowała się jedna skradziona bela.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Nowy Targ w wieku 17, 19 i 45 lat. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat za kradzież z włamaniem. Ponadto kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i z niesprawnym pojazdem. Za te przestępstwa grozi mu grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat więzienia.

Kradzież bel z sianokiszonką to coraz częstsze zjawisko na terenach wiejskich

Rolnicy skarżą się na straty i brak bezpieczeństwa swojego mienia. Apelują do policji o większą kontrolę i prewencję. Bela sianokiszonki to cenny produkt dla hodowców zwierząt, który zapewnia im paszę na całą zimę.

Gwiazda programu „Rolnicy Podlasie” ukradł baloty z pola innego rolnika

Do kradzieży balotów sianokiszonki doszło na terenie gminy Poświętne. To właśnie tam Dariusz Bieliński dzierżawi pole, na którym składował około 300 balotów. Rolnik zorientował się jednak, że znikają one z jego pola. Zainstalował tam fotopułapkę, a w jednej z beli umieścił nadajnik GPS. Dzięki tej kombinacji technologicznej panu Dariuszowi udało się odkryć, że za znikającymi balotami stoi złodziej. Został on przyłapany na gorącym uczynku, gdy usiłował zabrać z pola kolejne 11 beli sianokiszonki. Okazało się, że to Kamil T., znany z programu “Rolnicy. Podlasie”.

Michał Czubak
Fot. KPP Nowy Targ

autor Michał Czubak

Michał Czubak

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ciągniki

Kradzież części nie powstrzymała zapału młodych mechaników

Odradzająca się po wojnie polska gospodarka potrzebowała wydajnego rolnictwa, dlatego już w lipcu 1946 r. inżynierowie rozpoczęli prace nad pierwszym polskim powojennym ciągnikiem – Ursusem C-45. Wzorem był niemiecki Lanz Bulldog z jednocylindrowym silnikiem o poj. 10,3 l i o mocy 45 KM. Po serii usprawnień masowa produkcja ruszyła w warszawskich zakładach już we wrześniu 1947 r., a w ciągu siedmiu lat z taśmy zjechało ponad 33 tys. egzemplarzy. Po modernizacji powstał Ursus C-451, którego 50 tys. egzemplarzy produkowano od 1954 do 1959 r. Wtedy dokumentację techniczną przekazano do fabryki w Gorzowie Wlkp., gdzie produkcja trwała do 1965 r. Warto podkreślić, że ok. 6 tys. ciągników C-451 i C-45 wyeksportowano do Brazylii, Chin i Korei.

czytaj więcej

Złodziej ukradł rolnikowi ciągnik i po chwili... wylądował w rowie

Na trasie Lublin – Biłgoraj (woj. lubuskie) doszło do zdarzenia drogowego. Ciągnik rolniczy marki Zetor wypadł z trasy. Właściciel maszyny policjantom przedstawi wersję, w której pojazd został mu skradziony.

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)