Targi Ferma 2022 - co czeka na rolników?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Targi Ferma 2022 - co czeka na rolników?

25.02.2022autor: Natalia Marciniak-Musiał

Już dziś, w piątek 25 lutego aż do niedzieli 27 lutego 2022 roku ruszają targi FERMA. Impreza odbywa się w bydgoskiej Hali BCTW. Co dla odwiedzających targi hodowców przygotowali organizatorzy?

Targi FERMA 2022 zapraszają hodowców do Bydgoszczy

Impreza po raz pierwszy do dwóch lat odbędzie się w tradycyjnej formie stacjonarnej, co niestety było niemożliwe w 2022 roku z powodu panujących wtedy obostrzeń pandemicznych.

Organizator zapewnia, że w wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno zaszczepieni i niezaszczepieni przeciw COVID-19, ale istnieje limit dotyczący liczby osób niezaszczepionych na terenie targów.

W tym roku organizatorzy zapraszają do Hali Expo w Bydgoszczy, ponieważ dotychczasowa lokalizacja w Łodzi pełni obecnie rolę tymczasowego szpitala covidowego.

Targi Ferma są to największe specjalistyczne targi w Polsce dla fachowców produkcji zwierzęcej. To doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży hodowlanej.

r e k l a m a

Co znajduje się w programie tegorocznej edycji Targów?

Na imprezie swoją ofertę przedstawi ponad 130 wystawców z kraju i zagranicy z branż chowu i hodowli: bydła, trzody chlewnej i drobiu z zakresu, m.in.:

  • genetyki,
  • pasz i systemów ich zadawania,
  • aplikacji do zarządzania hodowlą,
  • leki i preparaty weterynaryjne,
  • wyposażenie budynków inwentarskich,
  • nowinek technologicznych,
  • maszyn rolniczych przeznaczonych do zbioru i konserwacji pasz.

W trakcie imprezy odbędą się konferencje, podczas których mają być poruszane i dyskutowane takie tematy jak;

  •  „Co lepsze dla producentów świń, co lepsze dla środowiska? – czy istnieje konflikt interesów?”, – prelegent: dr Tomasz Schwarz z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
  • Dyskusja  producentów mleka na temat skutków Zielonego Ładu – prowadzący: Martin Ziaja z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz zaproszeni goście: dr Dariusz Piątek z PFHBiPM, Fiedmann Kraft – attache ds. Rolnictwa Ambasady Niemiec, Małgorzata Bojańczyk z Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego oraz Jacek Kalak, hodowca posiadający 200 krów. B
  • Ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych poprzez prawidłowy bilans składników pokarmowych oraz nowe techno­logie w żywieniu.

Jest to świetna okazja do uzupełnienia swojej wiedzy rolniczej dla każdego hodowcy.

Wstęp na Targi jest bezpłatny, ale po wcześniejszej rejestracji

Wstęp jest bezpłatny, ale warunkiem było wcześniejsze wypełnienie formularza dostępnego pod adresem targiferma.com.pl.

 

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Zdjęcie: targiferma.com.pl

autor Natalia Marciniak-Musiał

Natalia Marciniak-Musiał

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ile rolnik może dorobić do emerytury? KRUS opublikował nowe stawki

Z dniem 1 marca zmieniły się kwoty decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych z KRUS. Ile obecnie one wynoszą?

czytaj więcej

Muzeum w Szreniawie już teraz zaprasza wystawców na kwietniowy Jarmark Wielkanocny 2022

Muzuem Rolnictwa w Szreniawie w kwietniu zaprasza do udziału w Jarmarku Wielkanocnym. Zainteresowani wystawcy mogą się zgłaszać już teraz. Co należy wiedzieć? Jakie są warunki zgłoszenia?

czytaj więcej

Ponad 100 świń biegało po drodze i polach, bo 19-latek nie zapanował nad Scanią

W Gozdowie pod Wrześnią (woj. wielkopolskie) przewróciła się ciężarówka przewożąca 170 świń. Po wypadku zwierzęta wybiegły na drogę. Łapać je musieli strażacy. Niestety nie wszystkie świnie przeżyły kraksę.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)