Rolnikowi spod Przasnysza spłonęła część gospodarstwa. Potrzebuje pomocy
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rolnikowi spod Przasnysza spłonęła część gospodarstwa. Potrzebuje pomocy

20.12.2022autor: Michał Czubak

W miniony czwartek 15 grudnia w Grabowie (woj. mazowieckie) doszło do pożaru. Ogień pochłonął budynek gospodarczy wraz z wiatą. Bydło zostało uratowane, ale spłonęła pasza dla zwierząt. Potrzebna pomoc dla rolnika.

Przasnysz. Pożar w Grabowie pochłonął zapas żywności dla bydła

Kilka dni temu świat rolnika z Grabowa (woj. mazowieckie) stanął do góry nogami. Doszło do pożaru na terenie jednego z gospodarstwa. Ogień strawił budynek gospodarczy orz wiatę. Wewnątrz budynku znajdowało się bydło. Te szczęśliwie udało się uratować. Spłonęła pasza. Potrzebna pomoc dla poszkodowanych.
r e k l a m a

Gmina apeluje o pomoc dla rolnika

W związku z trudną sytuacją, w jakiej znalazł się rolnik z Grabowa, gmina Przasnysz wystosowała apel do rolników. Zwraca się w nim o pomoc dla pogorzelca.

„Szanowni Państwo !
Wybuchł pożar w gospodarstwie Pana Jarosława Gadomskiego w Grabowie. Właściciele ponieśli ogromne straty majątkowe oraz sami ulegli poparzeniu. Udało się im uratować swoje bydło, ale niestety brakuje pożywienia dla zwierząt.

Zwracamy się z gorąco prośbą o pomoc dla Pana Jarosława Gadomskiego z Grabowa. Prosimy o wsparcie i przekazanie Panu Gadomskiemu paszy dla zwierząt, najlepiej żyto, pszenżyto oraz siano, które są niezbędne do utrzymania hodowli. Paszę proszę dostarczać bezpośrednio do gospodarstwa.

Pamiętajmy, że dobro powraca”.

Michał Czubak
Fot. PSP Przasnysz
autor Michał Czubak

Michał Czubak

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Samo zastosowanie rolnictwa precyzyjnego pozwala oszczędzić 20% nawozów

Jeszcze dziesięć lat temu systemy rolnictwa precyzyjnego często były lekceważone. Jazda równoległa traktowana była także jako drogi, niekoniecznie potrzebny dodatkowy element wyposażenia. Po ponad dekadzie automatyczne tryby sterowania oparte na GPS są standardem. Ciągniki dużej mocy oraz kombajny nie są bez nich praktycznie kupowane. Wysokie ceny nawozów i innych środków produkcji powodują, że przyspieszyła kolejna rewolucja. To rolnictwo cyfrowe i technologia skanowania i monitoringu stanu pól wraz z narzędziami do przetwarzania zbieranych informacji.

czytaj więcej

Młodzi rolnicy dostaną jednak dotacje do świń

Co prawda, nie ma jeszcze gotowego zmienionego projektu rozporządzenia, aczkolwiek z raportu dotyczącego stanowiska ministerstwa rolnictwa do uwag zgłaszanych do projektu w sprawie „Nadzwyczajnego tymczasowego wsparcia dla rolników, mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw szczególnie dotkniętych wpływem rosyjskiej inwazji na Ukrainę” z PROW 2014–2020 wynika, iż z pomocy tym razem nie zostaną wykluczeni młodzi rolnicy.

czytaj więcej
Organizacja produkcji bydła

Konferencja we Wrocławiu: zbierajmy dane i się porównujmy! Dzięki temu wzrośnie świadomość w odchowie cieląt!

– Dziś wiedza wśród hodowców i lekarzy weterynarii w zakresie zdrowia cieląt jest na dużo wyższym poziomie niż jeszcze parę lat temu, ale jej wdrożenie jest w praktyce ciągle niedoskonałe – mówił w rozmowie z top agrar Polska prof. Tadeusz Stefaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, przewodniczący komitetu organizacyjnego dwudniowej konferencji we Wrocławiu.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)