Rolnik chciał kupić ciągnik, a stracił 40 tys. złotych! Jak działali oszuści?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rolnik chciał kupić ciągnik, a stracił 40 tys. złotych! Jak działali oszuści?

21.11.2022autor: Michał Czubak

54-letni rolnik z gminy Krasnobród (woj. lubelskie) wypatrzył ciągnik rolniczy. Cena za traktor była kusząca – postanowił odezwać się do sprzedawcy i kupić pojazd. Pieniądze wpłacił, a ciągnika nie otrzymał.

Tomaszów Lubelski. Rolnik stracił 40 tys. zł

17 listopada na komendę policji w Tomaszowie Lubelskim zgłosił się 54-letni rolnik, który został oszukany na kupnie ciągnika rolniczego. Na tej transakcji stracił ponad 40 tys. zł. Traktor, który upatrzył sobie rolnik zniknął, jak szybko zniknęły pieniądze z konta rolnika.

r e k l a m a

Sprzedawca naciskał na wpłatę całej kwoty

54-latek po tym jak skontaktował się ze sprzedawcą, był ponaglany. - Sprzedający namawiał do wpłaty od razu całej kwoty, ponieważ traktor miał być sprowadzony z Hiszpanii, co wiązało się z dodatkowymi opłatami. 54-latek ostatecznie zgodził się na te warunki – przekazuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z policji w Tomaszowie Lubelskim.

Pomimo tych nacisków sprzedawcy, rolnikowi nie zapaliła się żadna ostrzegawcza lampka, co przypłacił utratą pieniędzy.

Chciał kupić agregat, został z niczym

To nie jedyny przypadek oszustwa internetowego w rejonie operacyjnym KPP Tomaszów Lubelski. Mężczyzna, na początku listopada, za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego chciał kupić agregat prądotwórczy. Po ustaleniu szczegółów transakcji, przelał na wskazane przez sprzedającego konto bankowe 1200 złotych.

Po wpłacie pieniędzy na konto, kontakt ze sprzedającym się urwał.

Apel policji – uważajmy na aukcje internetowe

- Apelujemy o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach. Rozsądek i ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed niepotrzebną utratą pieniędzy. Oszuści często wywierają presję czasu, dlatego przy transakcjach internetowych dajmy sobie czas na przemyślenie oferty, nie podejmujmy zbyt pochopnych decyzji – apeluje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące/M. Czubak

autor Michał Czubak

Michał Czubak

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

W Małopolsce traktor przygniótł rolnika. Mężczyznę uwolnili strażacy

W Ryglicach (woj. małopolskie) podczas prac polowych doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. Traktorzystę uwolnili z opresji strażacy. Rolnik helikopterem LPR trafił do szpitala.

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Przywrócenie cła na zboża z Ukrainy to dobre hasło, ale nie pomoże polskim rolnikom

Minister rolnictwa obiecał rolnikom, że będzie zabiegał o przywrócenie cła na zboża z Ukrainy. Ale potrwa to przynajmniej pół roku i będzie dotyczyć tylko pszenicy. Na pewno rolnicy nie skorzystają na "przywróceniu cła" na kukurydzę czy rzepak. Dlaczego?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)