Niech Sylwia Spurek zacznie walkę o klimat od siebie... w dyliżansie do Brukseli
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Niech Sylwia Spurek zacznie walkę o klimat od siebie... w dyliżansie do Brukseli

28.02.2020

Sylwia Spurek znów zabłysnęła w Europarlamencie, co rzecz jasna nie umknęło uwadze czytelnikom, którzy mają radę dla pani polityk: czas by dała dobry przykład walki z ociepleniem klimatu. My się do tej rady przyłączamy i podpowiadamy więcej.

Sylwia Spurek stawia sobie cel - likwidację produkcji mięsa

W ubiegłym tygodniu wspomnieliśmy o europosłance Spurek, która za cel postawiła sobie likwidację produkcji mięsa. Bo według pani Spurek powoduje ona zmianę klimatu. Do redakcji TPR zadzwonił Czytelnik, który podpowiedział, aby nasza (choć to przesada, bo nie podzielamy jej postulatów) europosłanka dała dobry przykład i walkę z ociepleniem klimatu rozpoczęła od siebie. Pracę w biurze prosimy kończyć przed zmrokiem, żeby światła nie palić, klimatyzacja w biurze także wykluczona, podobnie jak jazda samochodem, w Brukseli wskazany jest rower. W podróż do Polski zamiast samolotu doradzamy powóz konny. Dyliżans dziennie może pokonać do 70 km (z Brukseli do biura poselskiego w Poznaniu dojedzie w dwa tygodnie).
r e k l a m a

Nie tylko krowy i świnie, ale także psy i koty

Parlament Europejski zajmuje się nie tylko wpływem krów na zmianę klimatu. Ostatnio z troską pochylił się nad losem domowych psów i kotów. Europosłowie uważają, że trzeba powstrzymać nielegalny handel tymi zwierzętami. Uda się to osiągnąć wprowadzając obowiązkowy unijny system rejestracji psów i kotów. Dziś mamy paszporty dla koni i krów, a przybędą jeszcze dla psów i kotów. Urzędnicy z ARiMR będą wpisywać Burki i Kicie do systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt zamiast zająć się pożyteczną pracą. Czy Unia Europejska naprawdę potrzebuje takiej kosztownej reformy, która zapewne odbędzie się w ramach Wspólnej Polityki Rolnej?

Paweł Kuroczycki i Krzysztof Wróblewski
redaktorzy naczelni Tygodnika Poradnika Rolniczego
fot. Pixabay
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Podatek od mięsa klimatowi nie pomoże, za to uzależni UE od żywności z Ameryki

Rykoszetem w produkcję. Chcemy dobrze, ale owo dobrze w podatku od mięsa odbije się czkawką na rolnikach. Podczas gdy trwają debaty o podatku od mięsa, niektóre kraje już liczą ile gospodarstw będzie musiało zostać zamkniętych.

czytaj więcej

Podatek od mięsa – bzdura europosłów czy bat na rolników?

– Należy wprowadzić podatek od mięsa i to jak najszybciej – przekonuje europosłanka Sylwia Spurek. A że przez to mięso, produkty mleczne czy jaja znacznie by zdrożały, to temat podchwyciły media. Czy rzeczywiście rolnicy mają się czego obawiać? 

czytaj więcej

Zieloni chcą wprowadzić podatek od mięsa, jaj i mleka!

Partia Zielonych chce wprowadzić podatek od mięsa, jaj i mleka. Ma to przynieść korzyści w postaci dobrobytu zwierząt, ale także niesie za sobą zagrożenie w postaci wyższej ceny tych produktów w sklepach.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)