Michał Kołodziejczak z AgroUnii krytykuje piątkę dla zwierząt
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Michał Kołodziejczak z AgroUnii krytykuje piątkę dla zwierząt

15.09.2020autor: . .

Rolnicy związani z AgroUnią, w tym Michał Kołodziejczak protestowali pod siedzibą PiS przeciwko pomysłowi tzw. piątki dla zwierząt. Lider AgroUnii uważa, że partia rządząca zamiast naprawiać branże futerkową chcę „rozwalić ją młotkiem”. Właśnie dlatego demonstracja odbyła się pod hasłem „Piątka dla zwierząt to pała dla PiS”.

Rolnicy kochają zwierzęta

We wtorek 15 września 2020 roku w Warszawie na ul. Nowogrodzkiej przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa Michała Kołodziejczaka – prezesa AgroUnii. Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiciele AgroUnii zaprezentowali swoje stanowisko w sprawie tzw. „piątki dla zwierząt” autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Wystawili również, adekwatną ich zdaniem, ocenę tego projektu zmiany prawa.  

– Wszyscy kochamy zwierzęta i wszyscy mamy wysoka wrażliwość, jeśli chodzi o traktowanie zwierząt. Jeśli jakiekolwiek zwierzę ucierpiało w jakimkolwiek gospodarstwie, to ja w imieniu wszystkich polskich rolników chciałbym wszystkich bardzo serdecznie przeprosić – na wstępie powiedział Michał Kołodziejczak.

 

r e k l a m a

Jakie będą prawdziwe koszty pomysłów rządzącej partii?

W dalszej części swojego wystąpienia odniósł się do planów Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem mówi się głównie o zwierzętach futerkowych, a ukrywa się informacje m.in. na temat uboju rytualnym, nie informuje się społeczeństwa i zainteresowanych o stratach jakie w związku z tym poniosą polscy hodowcy.
Zdaniem prezesa AgroUnii nie jest realne wygaśnięcie hodowli zwierząt futerkowych w ciągu roku jak zakłada PiS. Przypomniał jednocześnie, że ten proces w Holandii trwał 12 lat i wiązał się z wypłatą dużych odszkodowań.

 

Kołodziejczak: kto ta naprawdę jest autorem „5. dla zwierząt”?

– Nie wiemy czy autorem „5. dla zwierząt” jest młodzieżówka PiS-u, która ma się zajmować tym programem, czy Jarosław Kaczyński, który po raz kolejny dzieli polskie społeczeństwo. Wprowadzenie nowych przepisów nie rozwiąże problemu uboju zwierząt, bo skoro nie będzie możliwy ubój rytualny w Polsce zwierzęta te będą transportowane po kilkaset, lub kilka tysięcy kilometrów od Polski i tam ubite. Czy o to chodzi? – pytał się retorycznie lider AgroUnii.

 

Więcej na ten temat będzie można przeczytać w „Tygodniku Poradniku Rolniczym” nr 39/2020.

 

Ireneusz Oleszczyński
Fot. Ireneusz Oleszczyński

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Prezydent zawetuje piątkę dla zwierząt? Jasna deklaracja Andrzej Dudy

W Warszawie odbyły się dożynki prezydenckie. Andrzej Duda podkreślał zasługi rolników do zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego w czasie epidemii. Odniósł się też do tzw. piątki dla zwierząt czyli zmianie ustawy o ochronie zwierząt. Czy prezydent ją zawetuje?

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Przywrócenie cła na zboża z Ukrainy to dobre hasło, ale nie pomoże polskim rolnikom

Minister rolnictwa obiecał rolnikom, że będzie zabiegał o przywrócenie cła na zboża z Ukrainy. Ale potrwa to przynajmniej pół roku i będzie dotyczyć tylko pszenicy. Na pewno rolnicy nie skorzystają na "przywróceniu cła" na kukurydzę czy rzepak. Dlaczego?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)