Krowy sparaliżowały miasteczko w Niemczech. Jak do tego doszło?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Krowy sparaliżowały miasteczko w Niemczech. Jak do tego doszło?

18.03.2022autor: Zuzanna Ćwiklińska

Krowy przechadzające się po pastwisku to krowy szczęśliwe i spokojne. Jednak krowy szalejące nocą w miasteczku są w stanie niemal sparaliżować je na kilka godzin. Przekonali się o tym mieszkańcy Wilhelmshaven w niemieckiej Dolnej Saksonii. By opanować sytuację, potrzebna była interwencja służb.

Krowy na gigancie

Jak podaje niemiecka policja z komisariatu Wilhelmshaven, 13 marca doszło tam do niecodziennego zdarzenia. Policjanci otrzymali informację, że po mieście biega kilkadziesiąt sztuk bydła, powodując straty. Służby potraktowały wezwanie poważnie. Nic w tym dziwnego: krowy były przerażone swoją eskapadą do miasta, biegały jak oszalałe i w popłochu niszczyły to, co napotkały na swojej drodze. 

r e k l a m a

Obława na uciekinierki 

Policjanci zorganizowali specjalną akcję, która miała na celu wyłapanie uciekinierek i odtransportowanie ich z powrotem na pastwisko w Roffhausen, z którego wydostały się i przybiegły do miasta. Doliczono się około 50 sztuk bydła, które grasowały po Wilhelmshaven, więc służby musiały działać na dużą skalę. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że wszystko rozgrywało się w godzinach wieczornych. Zmrok utrudniał lokalizowanie zwierząt.

Łącznie w akcji wzięło udział 9 pojazdów policyjnych i kilka samochodów straży pożarnej. Działania służb zakończyły się mniej więcej o 1:30 w nocy. Złapane zwierzęta transportowane były przez właściciela z powrotem do podmiejskiego gospodarstwa za pomocą specjalnego samochodu do przewozu żywca. 

Paraliż miasta i kolei

Choć nie wiadomo nic o tym, czy krowy uciekinierki ucierpiały z powodu swojej ucieczki, z pewnością spowodowały spore straty. Uszkodziły obszar kilku dróg i skrzyżowań w miasteczku. Zniszczyły także pewną ilość samochodów, zaparkowanych na zewnątrz. Konsekwencje nocnej eskapady krów ponieśli jednak nie tylko mieszkańcy Wilhelmshaven. Aby sprawnie przeprowadzić akcję wyłapywania i odtransportowania zwierząt, konieczne było tymczasowe wstrzymanie lokalnego ruchu kolejowego.

Polskie krowy także lubią wycieczki 

W lutym głośno było o kilku krowach z hodowli na Zamojszczyźnie, które także zamarzyły o wolności. 5 zwierząt francuskiej rasy Limousine uciekło i zamieszkało w lesie. W ich powrót zaangażowane było 30 osób, jednak ich działania nie przyniosły rezultatu. Co gorsza, właściciel krów ukarany został mandatem. 

Więcej o tym zdarzeniu przeczytasz tutaj.

Z.Ć.
fot. presseportal.de / Polizeiinspektion Wilhelmshaven/Friesland

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Zmiana czasu na letni. Kiedy przestawiamy zegarki w 2022 r.?

Kiedy dokładnie w 2022 roku przestawimy zegarki na czas letni? Jak zmiana czasu z zimowego na letni wpływa na ludzi i na zwierzęta? Kiedy wreszcie ma się zakończyć zmienianie czasu?

czytaj więcej

DRAMAT podczas wypalania traw. Spłonął 74-letni mężczyzna

Wypalanie traw i nieużytków rolnych niesie za sobą śmiertelne zagrożenie. Nie tylko szkodzi to naturze i wyjaławia glebę, ale również zagraża życiu ludzi. Do takiego tragicznego pożaru doszło 17 marca w miejscowości Klew (woj. łódzkie). W pogorzelisku strażacy odnaleźli ciało mężczyzny.

czytaj więcej
Wojna Rosja - Ukraina a rolnictwo

Dój jest niemożliwy, a pola są zaminowane – jak sobie radzą rolnicy?

Codziennie widzimy tysiące uchodźców przekraczających granice Polski, pełne dworce i zatłoczone przejścia graniczne. Jednak większość rolników została na miejscu – nie mogli przecież zostawić swoich gospodarstw i zwierząt. Jak sobie radzą?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)