Już w lutym startują Targi Ferma 2021 w formie online
Przez cały luty będą odbywać się wirtualne targi Ferma 2021. Z kolei 19 i 20 lutego odbędzie się konferencja dla hodowców krów mlecznych, bydła mięsnego oraz producentów drobiu. Jakie temat będą poruszane w trakcie Fermy 2021? Jak można wziąć udział w targach?
Targi Ferma 2021 w wersji online
Ze względu na obostrzenia pandemiczne DLG Agrofood, organizator targów Ferma, postanowił, że w tym roku wystawa odbędzie się w formie online.
– Przeniesienie targów i konferencji do sieci to szansa na wirtualne spotkanie fachowców, które ze względu na panującą pandemię nie mogło dojść do skutku w tradycyjnej formie. Nie zmienia to faktu, iż przygotowywane wydarzenie wypełnione będzie prelekcjami specjalistów, którzy poruszą najistotniejsze, a zarazem aktualne kwestie związane z hodowlą w naszym kraju – podają organizatorzy.
Uczestnicy będą mieli możliwość poznania oferty firmy związanych z hodowlą zwierząt przez cały miesiąc – od 1 do 28 lutego. Odwiedzający będą mieli okazję, by gościć na "stoiskach" firm za pośrednictwem sieci i przekonać się, jakie produkty, bądź usługi znajdują się w ich ofercie. Na dedykowanych podstronach znajdą opis działalności firm z ich branży, a także dane kontaktowe, które pozwolą na poznanie szczegółów dotyczących oferty.
Jakie tematy ważne dla rolników będę poruszone podczas konferencji na Fermie 2021?
W ramach targów Ferma 2021 w piątek i sobotę, 19 i 20 lutego 2021, odbędzie się konferencja naukowo-techniczna, podczas której eksperci będą odpowiadać na najważniejsze pytania dotyczące bydła mlecznego i mięsnego, hodowli trzody chlewnej i drobiu.
W trakcie „Forum Hodowli Bydła” eksperci i praktycy będą omawiać kwestie związane z wyzwaniami z jakimi muszą się mierzyć hodowcy bydła mlecznego i mięsnego w obliczu pandemii oraz rosnących wymogów dotyczących dobrostanu zwierząt.
Podczas tej debaty zostaną poruszone takie tematy jak:
- Organizacja bazy paszowej w warunkach powtarzających się deficytów wody.
- Perspektywy eksportu polskich produktów mlecznych i mięsnych (poza UE, Azja, Afryka).
- Wpływ umów CETA I TTIP na rynek mleka i wołowiny.
- Wpływ ograniczenia spożycia mięsa wołowego na rynek w perspektywie długofalowej.
Z kolei w trakcie "Forum Hodowli Trzody Chlewnej" paneliści skupią się na zagadnieniach związanych z tym jak gospodarstwo może uruchomić i wykorzystać rezerwy technologiczne, ekonomiczne i organizacyjne, aby odnaleźć się na dzisiejszym rynku trzody chlewnej.
Tematyka Forum Hodowli Trzody Chlewnej obejmuje:
- Jak produkować w niepewnej sytuacji epidemiologicznej i rynkowej?
- Czy rynek trzody chlewnej się podniesie?
- Jakie perspektywy produkcji trzody chlewnej w Polsce?
- Czy zasady bioasekuracji są realizowane w praktyce?
- Czy wpływ ograniczeń stosowania pasz GMO wpłynie na rynek wieprzowiny?
- Dlaczego producenci świń powinni być zrzeszeni w grupach?
- Jak ograniczyć koszty i nie tracić na jakości tuczu trzody?
Natomiast podczas Forum Hodowli Drobiu będzie omawiany temat: „Polskie drobiarstwo w punkcie zwrotnym? Narastający problem salmonelli, pandemia COVID – 19 i grypa ptaków, nowe trendy – samoregulacja branży, nowe technologie i innowacje.”
Jak wziąć udział w targach Ferma 2021?
Żeby wziąć udział w wirtualnych targach Ferma wystarczy wejść stronę rejestracji i wypełnić formularz.
Udział w targach Ferma 2021 jest bezpłatny.
Paweł Mikos
Fot. Archiwum TPR.
Paweł Mikos
redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”
Paweł Mikos – redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii
Najważniejsze tematy