Jak Niemcy przygotowują się do pojawienia się ASF?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Jak Niemcy przygotowują się do pojawienia się ASF?

30.08.2019autor: Paweł Mikos

Afrykański pomór świń (ASF) rujnuje polskie gospodarstwa rolne i coraz szybciej się rozprzestrzenia. Nie tylko w Polsce, ale w całym świecie, w tym w Belgii. Z tego powodu Niemcy zaczynają się przygotowywać na wystąpienie wirusa ASF na ich terenie.

Niemieccy myśliwi już przygotowują się do ASF

Niemieccy myśliwi przygotowując się na pojawienie się afrykańskiego pomoru świń zabrali się za szkolenie psów do wykrywania padłych dzików. Jak do tej pory mają ich pięć, ale jak zaznaczają przewodnicy tych psów, będą szkolić kolejne. Cała sztuka polegała na tym, żeby pies ignorując żywe zwierzęta odnalazł padlinę, ale nie miał z nią kontaktu. 

 

r e k l a m a

A część polskich myśliwych chyba bojkotowała walkę z ASF

Szkoda, że u nas myśliwi nie wpadli na taki pomysł. Mamy wrażenie, że część ich środowiska skonfliktowana z Krzysztofem Jurgielem, ówczesnym ministrem rolnictwa, bojkotowała walkę z ASF.
Kilka biegających po lesie psów pewnie dałoby radę zastąpić kilka kompanii żołnierzy przedzierających się przez krzaki. Byłoby taniej i skuteczniej. 

Paweł Kuroczycki i Krzysztof Wróblewski,
redaktorzy naczelni Tygodnika Poradnika Rolniczego 
Fot. Pixabay

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Czy ASF na jesień wyhamuje?

Od początku bieżącego roku służby weterynaryjne poinformowały o wystąpieniu 44 ognisk afrykańskiego pomoru świń wśród trzody chlewnej oraz 1507 przypadków choroby u dzików. Jesienią liczba ognisk powinna się zmniejszyć, ale nie oznacza to, że nie należy walczyć z wirusem wśród dzików i radykalnie zmniejszać populacji tych zwierząt.

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Przywrócenie cła na zboża z Ukrainy to dobre hasło, ale nie pomoże polskim rolnikom

Minister rolnictwa obiecał rolnikom, że będzie zabiegał o przywrócenie cła na zboża z Ukrainy. Ale potrwa to przynajmniej pół roku i będzie dotyczyć tylko pszenicy. Na pewno rolnicy nie skorzystają na "przywróceniu cła" na kukurydzę czy rzepak. Dlaczego?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)