EFRWP od 30 lat służy polskiej wsi i rolnictwu
r e k l a m a
Partnerzy portalu

EFRWP od 30 lat służy polskiej wsi i rolnictwu

12.03.2020

Europejska Fundacja Rozwoju Wsi Polskiej kończy 30 lat. Założyciel Funduszu, Artur Balazs, jest zadowolony z tego, jak przez te kilka dziesięcioleci EFRWP wpłynął znacząco na polską wieś.

30 lat Europejskiej Fundacji Rozwoju Wsi Polskiej

Czuję osobistą satysfakcję, że 30 lat temu udało się utworzyć Europejską Fundację Rozwoju Wsi Polskiej. Uważam, że odcisnęła ona ogromne piętno na tym, co się działo na wsi w tym czasie – mówił Artur Balazs, założyciel Funduszu i przewodniczący jego Kapituły podczas konferencji poświęconej jubileuszowi. 
r e k l a m a

Miliony złotych przekazane na rzecz polskiej wsi

W ciągu 30 lat na rozwój polskiej wsi EFRWP przekazał ponad 1,5 mld zł. Około 9,5 tys. dotacji, niemal 16 tys. preferencyjnych pożyczek oraz kredytów trafiło do gmin, szkół, organizacji pozarządowych, rolników oraz przedsiębiorców. Z programów edukacyjnych 70 tys. uczniów, ponad 3,2 tys. nauczycieli oraz 800 organizacji pozarządowych i nieformalnych grup działania z terenów wiejskich wzięło udział w programach edukacyjnych i prospołecznych realizowanych przez EFRWP.

Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno

W 2015 roku Fundacja utworzyła w Grodnie k. Międzyzdrojów (woj. zachodniopomorskie) Centrum Współpracy Międzynarodowej, gdzie prowadzi część swojej działalności statutowej. W CWM Grodno realizowane są projekty dotyczące ochrony przyrody, nauki, edukacji, kultury. W Centrum odbywają się też konferencje eksperckie, wśród których najważniejszą jest organizowana cyklicznie „Energetyka, Środowisko, Rolnictwo”, w ramach której w gronie m.in. ekspertów, przedstawicieli rządu i agencji rządowych, poruszane są najistotniejsze tematy związane z odnawialnymi źródłami energii, ochroną wód i klimatu.

Szerzej na temat dokonań EFRWP napiszemy w najbliższym numerze „Tygodnika Poradnika Rolniczego”.

Paweł Kuroczycki
fot. P. Kuroczycki
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Sąsiad podpalił gospodarstwo pod Lubartowem. Straty rolnika to 230 tys. złotych

Policja zatrzymała mężczyznę, który przyznał się do podpalenia gospodarstwa rolnego w Kozłówce w  woj. lubelskim. W wyniku pożaru gospodarstwa spłonęła stodoła oraz maszyny rolnicze, siano i słomę. Straty rolnika oszacowano na 230 tys. złotych.

czytaj więcej

Rolnik korzystał z e-wniosku, teraz ARMiR chce od niego zwrot dopłat bezpośrednich za 4 lata

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa domaga się od rolnika z Wydrzy na Podkarpaciu zwrotu dopłat bezpośrednich za 4 lata. Oskarża gospodarza, że nie ujął jednej ze swoich działek w e-wniosku. To niejedyny taki przypadek. Rolnik uważa, że to on jest poszkodowany. Z czego to wynika?

czytaj więcej

Kiedy rolnik musi uzyskać wpis do rejestru w sanepidzie?

Czy muszę zgłosić do sanepidu fakt posiadania gospodarstwa rolnego nastawionego wyłącznie na produkcję roślinną? Gospodarstwo na mnie przepisał brat, który nie posiada własnej rodziny.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)