ARiMR w dłoni. Agencja uruchamia aplikację na smartfony
r e k l a m a
Partnerzy portalu

ARiMR w dłoni. Agencja uruchamia aplikację na smartfony

20.09.2020autor: Magdalena Szymańska

ARiMR uruchomiła aplikację na smartfony i tablety, poprzez którą rolnicy będą mogli załatwiać niektóre sprawy bez konieczności udawania się do urzędu. Korzystanie z aplikacji jest dobrowolne. By móc z niej korzystać, potrzebny będzie smartfon działający w systemie Android i iOS.

Aplikacja przyjazna dla rolnika i z korzyściami dla obu stron

To rozwiązanie ma przede wszystkim skrócić obieg korespondencji, ograniczyć koszty papieru i przesyłek oraz zmniejszyć liczbę kontroli na miejscu w gospodarstwach, wykonywanych przez pracowników Agencji, a tym samym przyspieszyć weryfikację wniosków i wypłatę pieniędzy. Jak zapewnia Agencja, aplikacja jest prosta w obsłudze i podpowiada krok po kroku, jak wykonać określone zadanie.

r e k l a m a

Do czego rolnikowi przyda się aplikacja ARiMR?

Za pomocą nowej aplikacji rolnik może przesłać do ARiMR zdjęcia dokumentów, gruntów i upraw, potrzebne np. do weryfikacji wniosku o dopłaty obszarowe. Zbędne staną się papierowe pisma czy osobiste stawienie się w urzędzie. W konsekwencji zyska rolnik – korzystanie z mobilnej aplikacji przyspieszy ocenę jego wniosku i wydanie decyzji, a tym samym wypłatę pieniędzy.

Gdzie znaleźć aplikację wspomagającą kontakty rolników z Agencją?

Rolnicy, którzy zdecydują się przetestować agencyjną aplikację, mogą pobrać ją bezpłatnie ze sklepu Google Play lub iStore i zainstalować. Do aplikacji rolnik loguje się za pomocą danych z eWnioskuPlus. Login to numer identyfikacyjny producenta rolnego. Pierwsze hasło służące do zalogowania się Agencja przyśle na adres e-mail. Podczas pierwszego logowania ustala się nowe, indywidualne hasło.

Szybsza i sprawniejsza komunikacja na linii rolnik – Agencja

Po zalogowaniu się można sprawdzić dostępną w aplikacji listę zadań przekazanych przez ARiMR, o ile takie zostały wysłane. Jeśli rolnik otrzyma informację od Agencji, np. o potrzebie wykonania zdjęcia działki, loguje się, a następnie wchodzi w przesłane mu przez pracownika ARiMR zadanie. Tam znajdzie szczegółową instrukcję na temat tego, co ma sfotografować, ile zdjęć zrobić, z jakiego miejsca na polu i w jakim kierunku. Zdjęcie będzie zawierać dane o współrzędnych geograficznych. Zrobione zdjęcia za pośrednictwem aplikacji wysyła się do Agencji. Zadanie może obejmować również wykonanie zdjęć dokumentacji.

Urządzenie mobilne, na którym jest uruchomiona aplikacja, musi mieć włączoną usługę geolokalizacji. Natomiast wykonanie zdjęć nie wymaga, aby urządzenie miało w danym momencie aktywne połączenie z Internetem. Jest ono konieczne do wysyłki zdjęć.

Agencja ocenia przesłany materiał, a gdy uzna, że wymagane jest ponowne wykonanie zdjęć, poinformuje o tym przez aplikację. Rolnik ma 14 dni od przesłania zadania na wykonanie i przekazanie zdjęć do ARiMR. Po tym terminie weryfikacja obiektów terenowych i dokumentacji zostanie przeprowadzona na miejscu w ramach kontroli terenowej.

Magdalena Szymańska
Fot. M. Czubak

autor Magdalena Szymańska

Magdalena Szymańska

Redaktorka w dziale Ekonomia i Rynki

Ekspert w dziedzinie dopłat bezpośrednich, dotacji z PROW i wydarzeń rynkowych

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Halina Szymańska nową prezes ARiMR

Halina Szymańska 20 października br. zastąpiła na stanowisku prezesa ARiMR Tomasza Nowakowskiego.

czytaj więcej

Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare wygrało konkurs „Innowacyjny Rolnik”. Co zdecydowało o zwycięstwie?

Sześć robotów udojowych w jednej oborze, średnia dzienna produkcja mleka na poziomie 11 600 kg, zapewnienie wysokich standardów dobrostanu krów oraz inwestycje sprzyjające środowisku. Te i inne cechy zdecydowały, że Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare sp. z o.o., zlokalizowane pod Lesznem w Wielkopolsce, zostało tegorocznym zwycięzcą konkursu „Innowacyjny Rolnik” w kategorii Innowacyjne przedsiębiorstwo na wsi.

czytaj więcej

Grad, przymrozki lub powódź zniszczyły sad? ARiMR daje 300 tys. zł na odtworzenie potencjału

Do 31 sierpnia, każdy kto poniósł straty w gospodarstwie spowodowane klęskami żywiołowymi lub wystąpieniem ASF, może złożyć wniosek i skorzystać ze wsparcia finansowego. Można zgarnąć nawet 300 tys. złotych!

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)