3 tys. norek spłonęło żywcem na fermie pod Krotoszynem
r e k l a m a
Partnerzy portalu

3 tys. norek spłonęło żywcem na fermie pod Krotoszynem

25.04.2020autor: Michał Czubak

3 tysiące norek zginęło w pożarze, do którego doszło na terenie fermy pod Krotoszynem. Strażacy z kilku jednostek z ogniem walczyli przez blisko 3 godziny. Co spowodowało pożar i olbrzymie straty?

Krotoszyn: W miejscowości Dębowiec ogień i dym zabiły 3 tys. norek

Wielki pożar fermy norek miał miejsce 21 kwietnia w miejscowości Dębowiec (woj. wielkopolskie). Pierwsze płomienie zauważono przed godziną 15. Powiadomiono straż pożarną. 7 strażackich zastępów z jednostek z Krotoszyna, Koźmina Wielkopolskiego oraz Czarnego Sadu przez blisko 3 godziny zmagało się z pożarem.
r e k l a m a

Pożar drewnianych baraków. Węwnątrz tysiące norek w potrzasku

- Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że palą się trzy baraki z domkami do chowu zwierząt (norek). Budynki o długości 100 metrów i szerokości 4 metrów zlokalizowane są w kompleksie 54 sztuk tego samego typu obiektów  wykonanych z konstrukcji drewnianej pokryte blachą trapezową, a ściany obite są siatką - przekazuje krotoszyńska straż pożarna.

3 tys. norek spłonęło żywcem na fermie pod Krotoszynem

Pracownicy fermy norek ratowali mienie

Zanim na miejsce dojechała straż pożarna pracownicy fermy na własną rękę próbowali ugasić pożar. To się nie udało, ale dzięki ich staraniom - co podkreśla straż pożarna - udało się ograniczyć rozprzestrzenienie ognia na pozostałe baraki.

W późniejszej fazie działań do pracy wkroczył także ciężki sprzęt w postaci koparko-ładowiarki, który znajdował się na stanie fermy norek.



Co spowodowało pożar na fermie pod Krotoszynem?

Po zakończeniu działań przyszedł czas na szacowanie szkód. Te wiadomo, że są dużych rozmiarów. Ogień całkowicie pochłonął 3 baraki, w których znajdowało się około 3 tysięcy zwierząt. Te, których nie zabiły płomienie i wysoka temperatura, zginrły na skutek silnego zadymienia.

Kwestia przyczyny powstanie pożaru jest wyjaśniana przez powołanego do tego celu biegłego z zakresu pożarnictwa.

Michał Czubak
fot. PSP Krotoszyn
źródło: KWP PSP Poznań
autor Michał Czubak

Michał Czubak

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Rolnik ratował zwierzęta z pożaru – trafił poparzony do szpitala

Ratował swój dobytek przed płomieniami. Rolnik spod Krotoszyna poświęcenie przypłacił szpitalem. Z poparzeniami został zabrany przez pogotowie. Niestety pożar wyrządził niemałe szkody w gospodarstwie.

czytaj więcej
Wypadki rolnicze

Ogromny pożar gospodarstwa – spłonęły budynki, maszyny i zwierzęta! Możesz pomóc!

W tym trudnym czasie, kiedy wszyscy skupiamy się na walce z koronawirusem, rodzina z Łagiewnik Wielkich w woj. śląskim doświadczyła okropnej tragedii. W wyniku pożaru stracili dorobek swojego życia. 

czytaj więcej
Wypadki rolnicze

Baloty w ogniu! 9 zastępów straży pożarnej walczyło z żywiołem

Dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem stogu słomy i budynku gospodarczego. Niestety silnie wiejący wiatr nie ułatwiał im akcji gaśniczej…

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)