Joskin wprowadza 3 nowe barierki do przyczep Betimax
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Joskin wprowadza 3 nowe barierki do przyczep Betimax

16.06.2020autor: dr Artur Jakubek

Podczas transportu bydła najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz komfort właściciela i przewożonych zwierząt. Z myślą o tym, firma Joskin wprowadza do oferty 3 rodzaje barierek do przyczep Betimax.




Sprzęt wykorzystywany w produkcji zwierzęcej powinien przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo i komfort inwentarza. Taki cel przyświeca firmie Joskin, która jest producentem m.in. przyczep do przewozu bydła. Przyczepy Betimax są wyposażone w antypoślizgową podłogę, szeroko otwierane tylne drzwi oraz zaokrąglone nadkola. Model RDS jest dodatkowo wyposażony w dyszel amortyzujący wstrząsy i opuszczane podwozie. Pomyślano nawet o kolorystyce – model R, wyposażony w rampę, jest koloru zielonego.


Wymogi konstrukcyjne

Przy okazji dostosowywania przyczep do nowych przepisów Unii Europejskiej, firma Joskin uzupełnia ofertę zewnętrznych barierek do kierunkowania bydła. Kierowano się przede wszystkim wygodną i szybką obsługą przy jednoczesnym dopasowaniu do przepisów ruchu drogowego (maksymalna szerokość 2,55 m). Nie bez znaczenia była zgodność nowych barierek z wszystkimi dotychczasowymi przyczepami Joskin do transportu bydła.


Trzy nowe modele barierek Joskin

Każdy hodowca korzystający z przyczep Joskin Betimax może ją wyposażyć w jeden z trzech zastawów barierek:
  • barierki obrotowe to proste podstawowe rozwiązanie oparte na konstrukcji z kwadratowych profili. Są zamocowane na zawiasach z tyłu przyczepy, a kąt ich otwarcia dochodzi do 190°. Są dostępne w długościach 3,5 i 4,5 m.
  • barierki teleskopowe są zbudowane z okrągłych rur. Podczas transportu mają długość 2 m, a po rozciągnięciu 3,6 m. W obu pozycjach są blokowane automatycznie. Są składane na drzwi z tyłu skrzyni ładunkowej (do przejazdu w węższych miejscach jak wjazd do obory) lub na ściany boczne przyczepy. Mają bardzo duży zasięg przy otwieraniu dochodzący do 270°.
  • barierki obrotowe na szynie. Przesuwają się na solidnej szynie przymocowanej do ściany przyczepy, przy czym wysuwa się je stopniowo, po torze liniowym, co umożliwia korzystanie z nich również w wąskich miejscach. Wózek barierki jest wyposażony w zawias, który także umożliwia jej obrót, o ponad 150° na całej długości szyny. W standardzie dostępne są w wersji 3,5 m (w opcji 4,5 m) do skrzyń ładunkowych mierzących 6 m, 7,5 m i 9 m. Wszystkie mają przesuwny dolny element, pozwalający uniknąć kolizji z błotnikami kół.
r e k l a m a


System odciążania

Nowe barierki Joskin Betimax są wyposażone w system odciążania obejmujący górną regulowaną sprężynę. To ułatwia obsługę oraz zmniejsza siły działające na zawiasy barierki. Dopasowania do nierówności podłoża w każdej pozycji umożliwia regulacja kąta położenia barierki. Ustawienie transportowe nowych barierek zapewnia przepisową szerokość przyczepy – 2,55 m.

Nowe barierki Joskin objęte są 3 letnią gwarancją.

opr. aj

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Joskin: sposoby na aplikację gnojowicy

Gnojowica – płynny nawóz naturalny o dużym potencjale użyźniającym. Pozwala na zwiększenie wydajności użytków zielonych i upraw przy ograniczonych kosztach. Jego efektywność zależy jednak od sposobu w jaki dostarczamy go do gleby. Firma Joskin zestawiła najpopularniejsze metody do aplikacji uwzględniając m.in. straty składników naturalnych.

czytaj więcej

Wirtualne zwiedzanie ocynkowni w Trzciance – Joskin Pro Days

Zamiast 20 edycji drzwi otwartych, firma Joskin od 23 grudnia udostępni wirtualny spacer po firmowym salonie naszpikowanym maszynami. Będzie też wyjątkowa okazja do poznania ocynkowni znajdującej się w Trzciance.

czytaj więcej

Nowa odsłona beczkowozu Joskin X–Trem2

Udoskonalono jedną z najważniejszych pozycji w ofercie marki Joskin – wóz asenizacyjny X-Trem2, który zastąpi dotychczasowy model X-Trem. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)