Chiny zezwoliły na dostawy sproszkowanych produktów mlecznych z Rosji
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Chiny zezwoliły na dostawy sproszkowanych produktów mlecznych z Rosji

03.09.2020autor: Dorota Kolasińska

W najbliższym czasie 5 rosyjskich przedsiębiorstw, które mają już zezwolenie na eksport do Chin, będzie kwalifikować się do dostaw tej kategorii - informuje The DairyNews, powołując się na dane federalnej państwowej instytucji budżetowej AgroExport, które organizacja zaprezentowała na oficjalnej stronie na Facebooku.

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy Generalna Administracja Celna Chińskiej Republiki Ludowej rozważy umieszczenie innych firm na liście akredytowanych przedsiębiorstw. Według AgroExport 37 rosyjskich firm jest zainteresowanych dostawami sproszkowanych produktów mlecznych do Chin. Wcześniej informowano o 12.

Centrum AgroExport uważa, że ​​w najbliższych latach największym segmentem dla rosyjskich eksporterów produktów mleczarskich na rynku chińskim będzie dostawa serwatki w proszku.

W 2019 roku Chiny zaimportowały produkty mleczne o wartości 5,9 miliarda dolarów, w tym serwatkę o wartości 607 milionów dolarów. W latach 2020-2024 konsumpcja serwatki w proszku w Chinach ma rosnąć o 2,5% rocznie, podczas gdy import będzie rósł w szybszym tempie - o 2,7% rocznie. Import mleka w proszku będzie rósł o 6% rocznie, a spożycie z kolei o 3,3% rocznie.

- W przyszłości nastąpi wzrost eksportu bardziej marginalnych produktów gotowych dzięki wykorzystaniu ukształtowanej infrastruktury sprzedaży i ugruntowanej dystrybucji. W 2019 roku wolumen konsumpcji produktów mleczarskich w Chinach osiągnął prawie 63 miliardy dolarów, w 2024 roku powinien wzrosnąć do 84 miliardów dolarów – skomentował w AgroExport.

- Zawsze mówiłem, że decyzja Chin o zezwoleniu na eksport nie oznacza, że ​​możemy tam dostarczać produkty. Oprócz podejmowania decyzji o dostawach musimy uporać się z problemami logistycznymi, ważnym punktem są również opłaty celne. Nie będziemy w stanie konkurować cenowo z Nową Zelandią, która ma umowę o wolnym handlu z Chinami. Jeśli te problemy zostaną rozwiązane, najbardziej obiecującym produktem do dostawy jest serwatka. Już dziś rynek wytworzył swoją nadwyżkę - powiedział dyrektor Agencji Wywiadu Mleczarskiego (DIA) Michaił Miszczenko.

oprac. dkol na podst. dairynews.ru
autor Dorota Kolasińska

Dorota Kolasińska

<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Bydło mięsne

Światowy rynek wołowiny nadal niestabilny

Mimo, że w Polsce sytuacja wydaje się w miarę stabilna, to na rynkach światowych poziom spożycia wołowiny nadal nie wrócił na dawne tory. 

czytaj więcej
Aktualności

Eksport wyższy niż rok wcześniej

MRiRW podaje, że mimo pandemii koronawirusa sprzedaż produktów rolno-spożywczych za granicę była wyższa o 7 % niż rok wcześniej – osiągając wartość 16,4 mld euro. 

czytaj więcej
Bydło mięsne

Rozwój eksportu na rynki muzułmańskie

Wymagania na rynkach muzułmańskich dotyczących produktów halal, a więc wymagających specjalnej procedury uboju i certyfikacji będą tematem prac Ministerstwa Rolnictwa, aby zwiększyć ekspansję mięsa na rynki muzułmańskie, dzięki utworzonemu Zespołowi do spraw ułatwiania eksportu artykułów rolno-spożywczych. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)