Ceny trzody chlewnej z historycznie niskich, gwałtownie wystrzeliły na wysoki poziom, ale zaraz za nimi wzrosły też koszty produkcji. Rolnicy utrzymujący świnie wciąż są pod kreską. Z najnowszych danych ARiMR wynika, że na koniec marca 2022 r. mieliśmy w Polsce już tylko 66,2 tys. stad świń. Trendowi ograniczania liczby stad trzody towarzyszy ich rosnąca wielkość. Statystyczne stado w Polsce urosło do 148 świń, co oznacza trzykrotny wzrost w ciągu 6 lat. Jaki będzie dalszy scenariusz? Kiedy możemy liczyć na zarobek oraz jak prowadzić produkcję w tych trudnych czasach? To zagadnienia, z którymi zmierzą się zaproszeni przez nas specjaliści i analitycy rynkowi.
Analiza rynkowa produkcji świń na świecie
Chcesz wiedzieć jakie są najnowsze trendy i mechanizmy w światowe produkcji świń? Musisz być z nami. 7-8 czerwca Licheń Stary, hotel Atut. Zapisz się już dziś, bo liczba miejsc jest ograniczona.
Podczas dwudniowego Forum będziemy rozmawiać m.in. o perspektywach dla europejskiej produkcji świń z Albertem Hortmann-Scholtenem – prezesem dyktującej ceny w niemal całej Europie giełdy VEZG. O tym czy i ile europejskiej wieprzowiny potrzebują jeszcze napędzające rynek Chiny opowie nasz gość specjalny z Szanghaju – HC Lee (AB Agri). Z kolei Bernhard Feller z IR Nadrenii Północnej Westfalii opowie o nowych wymogach w profesjonalnej produkcji prosiąt.
Do udziału w Forum zaprosiliśmy również przedstawicieli wiodących genetyk. Iryna Vasylevych (Breeders of Denmark) przedstawi ekonomiczne efekty filozofii hodowlanej duńskiej genetyki, a dr Staphan Welp z BHZP z Niemiec opowie o zrównoważonej hodowli świń. Liczymy na ekscytującą dyskusję na frapujący wielu hodowców temat licznych miotów i granicy ich opłacalności, do której zaprosiliśmy krajowych praktyków.