Ciągniki o mocy 75 KM to popularne maszyny, które często są drugim, a nawet trzecim traktorem w gospodarstwie. W mniejszych zagrodach, gdzie rocznie pracuje się niewiele godzin, często są podstawowym ciągnikiem. W 2021 roku w Polsce sprzedano 3420 nowych ciągników z przedziału mocy od 71 do 100 KM (łączna sprzedaż wszystkich ciągników to 14 173 szt.). Niemal 25-proc. udział tych traktorów w rynku potwierdza ich dużą popularność.
Wielu producentów w przedziale mocy 75 KM oferuje ciągniki z podstawowym wyposażeniem. Skromnie wyposażone nowe ciągniki często są tańsze niż używane modele z bogatym wyposażeniem.
W teście uczestniczyło 11 ciągników. Podstawowym kryterium doboru maszyn ze skromnym wyposażeniem była moc z przedziału 75–80 KM, przedni napęd, kabina z klimatyzacją, przekładnia 40 km/h z rewersem i ładowacz czołowy z układem poziomowania zamontowanego osprzętu. Producenci mogli dostarczyć tylko po jednym ciągniku. Na życzenie mogli dostarczyć kolejny ciągnik z tego przedziału mocy z nieco bogatszym wyposażeniem. Skorzystał z tego m.in. McCormick. Koncern SDF dostarczył również dwa ciągniki, tj. Same i Deutz-Fahr. Strategia koncernu SDF w Polsce jest taka, że od kilku lat w naszym kraju dostępne są wyłącznie ciągniki marki Deutz-Fahr.