Jak zwiększyć dochód gospodarstwa rolnego w tak niepewnych czasach?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Jak zwiększyć dochód gospodarstwa rolnego w tak niepewnych czasach?

03.11.2022autor: dr Juliusz Urban

O aspektach trudnych wyborów i szansach wynikających z aktualnej sytuacji geopolitycznej będziemy rozmawiać już 29 listopada 2022 r. na VII Forum Rolników i Agrobiznesu podczas Sesji: Organizacja i Zarządzanie.

Na optymalizację struktury produkcji przy uwzględnieniu nowych realiów WPR, podkreślając rolę dopłat i ekoschematów – zwróci uwagę Joanna Czapla, dyrektor Departamentu Płatności Bezpośrednich, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ta optymalizacja może się jednak nie powieść, gdy odpowiednio nie zabezpieczymy plonów. Dlatego o zarządzania ryzykiem w poszczególnych uprawach rolniczych będzie mówił – Krzysztof Mrówka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Rolnych TU Generali SA.                                                                                      

Jak powinno się kształtować strukturę produkcji

Najnowsze wyliczenia, jak powinno się kształtować strukturę produkcji pod kątem dochodu ujawni nam – prof. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dr hab. Benedykt Pepliński.

r e k l a m a
Perspektywy na rynkach zbóż przy uwzględnieniu danych międzynarodowego handlu, przedstawi – Marcin Wroński, zastępca dyrektora generalnego KOWR.
                     
Natomiast dr Marek Reich, manager ds. rozwoju nowych produktów PUH Chemirol Sp. z o.o. wykaże, jakie oszczędności w nawożeniu może przynieść zastosowanie nowoczesnej technologii: BlueN® Niebieska Rewolucja –  jako alternatywne źródło azotu.

Szanse i zagrożenia na rynkach oleistych

A na szanse i zagrożenia na rynkach oleistych, w świetle nowych uregulowań prawnych zwróci uwagę – Adam Stępień, dyrektor generalny PSPO i KIB.
                                      
Będącą uzupełnieniem i podsumowaniem spotkania ekspercką debatę z udziałem uczestników poprowadzą: dr Juliusz Urban – ekspert ds. rynków rolnych top agrar Polska i Grzegorz Ignaczewski – ekspert ds. funduszy unijnych top agar Polska.

Będzie też możliwość zadawania pytań do zaproszonych ekspertów. Zapraszamy serdecznie na VII Forum Rolników i Agrobiznesu, Sesja: Organizacja i Zarządzanie! ZAPISZ SIĘ!





fot.: arch. red.
autor dr Juliusz Urban

dr Juliusz Urban

ekspert ds. rynku zbóż top agrar Polska, doktor agronomii UP i absolwent MBA UE we Wrocławiu, wiele lat zarządzał skupem u dużego dystrybutora, był prezesem firmy przetwórstwa rzepaku, miał także własną firmę brokerską.

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ceny zbóż

Rynek zbóż: korytarz morski mąci ceny

W notowaniach pszenicy w tym tygodniu mieliśmy efekt podobny do śluzy wodnej tworzącej wir, a potem wyrównującej poziomy. Najpierw nastąpiły silne wzrosty, które zaledwie po dwóch dniach zniwelowały potężne spadki kursów. Krajowy handel wyczekał jednak, aż wzburzony wirem światowy rynek się ustabilizuje.

czytaj więcej
Ceny rzepaku

KE zmienia prognozy dla oleistych, ceny rzepaku znów do dołu

Eksperci Komisji Europejskiej szacunki tegorocznych zbiorów zmieniają nieznacznie, ale i tak wpływa to na notowania. Najistotniejsze zmiany dotyczą bowiem rzepaku, którego Unia Europejska przecież zbiera najwięcej ze wszystkich upraw oleistych.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Przyszłość produkcji świń w Polsce i w Europie. Zapraszamy na sesję "Świnie" podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu

Zastanawiasz się, jak globalne rozchwianie dokumentów wpłynie na produkcję świń w Polsce i w Europie? Przyjedź 29 listopada do Poznania, do Sali Ziemi, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)