Przyszłość produkcji świń w Polsce i w Europie. Zapraszamy na sesję "Świnie" podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Przyszłość produkcji świń w Polsce i w Europie. Zapraszamy na sesję "Świnie" podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu

26.10.2022autor: Anna Kurek

Zastanawiasz się, jak globalne rozchwianie dokumentów wpłynie na produkcję świń w Polsce i w Europie? Przyjedź 29 listopada do Poznania, do Sali Ziemi, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu będziemy szukali odpowiedzi na wiele trapiących rolników. Podczas sesji "Świnie" Marcus Fiebelkorn z Duńskiego Związku Producentów Świń opowie o tym, co oznacza dla produkcji trzody w Europie układ sił na świecie oraz Europejski Zielony Ład.


Opinię o pomysłach na wsparcie sektora, m.in. przez dopłaty, zaprosiliśmy dyrektora Departamentu Płatności Bezpośrednich Joannę Czaplę z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także prezesa POLPIG – Aleksandra Dargiewicza, prezesa PZNPŚ – Bogusława Prałata i prezesa Związku Polskie Mięso – Witolda Choińskiego.

Nie zabraknie tematów produkcyjnych. Prof. Daniel Korniewicz z Cargill Poland W.P. LNB wyjaśni, czy możliwy jest intensywny tucz przy ograniczaniu jego niekorzystnego wpływu na środowisko, a Karl Johan Møller Klit z Topigs Norsvin zdradzi tajniki maksymalizacji produkcji. Na pytanie, czy jest szansa zwalczyć ASF odpowie prof. Grzegorz Woźniakowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zgłoszenia na forum.topagrar.pl.

r e k l a m a

Nasi prelegenci:

Marcus FiebelkornJoanna CzaplaPodczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu będziemy szukali odpowiedzi na wiele trapiących rolników. Podczas sesji "Świnie" Marcus Fiebelkorn z Duńskiego Związku Producentów Świń opowie o tym, co oznacza dla produkcji trzody w Europie układ sił na świecie oraz Europejski Zielony Ład.  Opinię o pomysłach na wsparcie sektora, m.in. przez dopłaty, zaprosiliśmy dyrektora Departamentu Płatności Bezpośrednich Joannę Czaplę z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także prezesa POLPIG – Aleksandra Dargiewicza, prezesa PZNPŚ – Bogusława Prałata i prezesa Związku Polskie Mięso – Witolda Choińskiego.  Nie zabraknie tematów produkcyjnych. Prof. Daniel Korniewicz z Cargill Poland W.P. LNB wyjaśni, czy możliwy jest intensywny tucz przy ograniczaniu jego niekorzystnego wpływu na środowisko, a Karl Johan Møller Klit z Topigs Norsvin zdradzi tajniki maksymalizacji produkcji. Na pytanie, czy jest szansa zwalczyć ASF odpowie prof. Grzegorz Woźniakowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zgłoszenia na forum.topagrar.pl.  Marcus Fiebelkorn	Joanna Czapla		 Marcus Fiebelkorn	Joanna Czapla	Grzegorz Woźniakowski	Witold Choiński  Bogusław Prałat Aleksander Dargiewicz Daniel Korniewicz Karl Johan Møller Klit Bogusław Prałat Aleksander Dargiewicz Daniel Korniewicz Karl Johan Møller KlitWitold Choiński
Marcus FiebelkornJoanna CzaplaGrzegorz WoźniakowskiWitold Choiński

Bogusław PrałatAleksander DargiewiczDaniel KorniewiczKarl Johan Møller Klit
Bogusław PrałatAleksander DargiewiczDaniel KorniewiczKarl Johan Møller Klit

Nasi partnerzy:

CargillTopigs NorsvinLNB

Zapisz się:
VII Forum Rolników i Agrobiznesu
autor Anna Kurek

Anna Kurek

<p>redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

Duńskie pogłowie świń na najniższym poziomie od 20 lat

Nie tylko w Polsce, ale także w Danii hodowcy świń masowo redukują swoje stada.

czytaj więcej
Chlewnie

Muchy w chlewni: jakie choroby świń przenoszą?

Muchy – nie należy ich lekceważyć, bo mogą sprowadzić wiele chorób do stada świń. Zobacz, jakie ryzyko wiąże się z ich całoroczną obecnością w chlewni.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Jak tanio utrzymać czyste pola i zdrowe rośliny w nowej WPR?

Jak w nowej Wspólnej Polityce Rolnej i zmianach związanych z wprowadzeniem ekoschematów rolnicy utrzymają czyste pola i zdrowe rośliny przy możliwie niskich nakładach finansowych? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w czasie sesji Uprawa i Technika II w czasie VII Forum Rolników i Agrobiznesu.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)