Aplikacja mobilna ARiMR – rewolucja w kontaktach z rolnikami
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Aplikacja mobilna ARiMR – rewolucja w kontaktach z rolnikami

23.07.2020autor: Bartłomiej Czekała

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprezentowała nowy produkt cyfrowy – aplikację mobilną dla rolników. Umożliwia ona dwukierunkowy kontakt rolnika i Agencji. Obecnie testowana jest w trzech województwach, od września ma ruszyć w całym kraju.

Za pomocą tej aplikacji rolnik może przesłać do ARiMR wymagane przez nią fotografie dokumentów lub zdjęcia swoich gruntów i upraw potrzebne np. do weryfikacji wniosku o dopłaty obszarowe.

Obsługa tego programu nie jest skomplikowana. Rolnik otrzymuje na smartfona, działającego w systemie Android i iOS, informację od ARiMR o potrzebie np. wykonania zdjęcia działki. Następnie loguje się do aplikacji, wchodzi w przesłane mu przez pracownika ARiMR zadanie, w ramach którego został poproszony o wykonanie zdjęcia.

W zadaniu znajduje się szczegółowa instrukcja, co za pośrednictwem telefonu ma sfotografować, ile zdjęć zrobić, z jakiego miejsca na polu i w jakim kierunku ma wykonać fotografię, która jest zawiera dane o współrzędnych geograficznych. Na koniec zrobione przez siebie zdjęcia rolnik przesyła za pośrednictwem aplikacji do Agencji, gdzie następuje ocena poprawności ich wykonania.

– Myślę, że patrząc w przyszłość będziemy w stanie wyrzucić więcej rzeczy z naszych wewnętrznych systemów do tej aplikacji mobilnej. Nie umiem w tej chwili powiedzieć, czy za jej pomocą będzie można składać wnioski, ale mamy wizje co w tej aplikacji powinno się znaleźć. Ogromnym wyzwaniem są plany nawozowe, udostępnienie danych dotyczących siedzib stad, czy statusy wniosków złożonych przez rolnika w ARiMR – mówi Tomasz Nowakowski, Prezes Agencji.

Jak dodaje, wkrótce zbędne mają się stać pisma, wezwania i odpowiedzi na nie w wersji papierowej lub osobiste stawienie się rolnika w urzędzie, czy też konieczność przeprowadzenia w gospodarstwie kontroli na miejscu. Skrócić się ma czas obiegu korespondencji, a tym samym załatwienia sprawy przez rolnika w ARiMR. Docelowo w aplikacji rolnik ma mieć pełny dostęp do wszystkich informacji o swoim gospodarstwie i procedowanych sprawach w Agencji.
autor Bartłomiej Czekała

Bartłomiej Czekała

Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, szef zespołu PWR Online

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

ARiMR w dłoni. Agencja uruchamia aplikację na smartfony

ARiMR uruchomiła aplikację na smartfony i tablety, poprzez którą rolnicy będą mogli załatwiać niektóre sprawy bez konieczności udawania się do urzędu. Korzystanie z aplikacji jest dobrowolne. By móc z niej korzystać, potrzebny będzie smartfon działający w systemie Android i iOS.

czytaj więcej
Dopłaty, PROW i VAT

Intensywna cyfryzacja ARiMR. Nowa aplikacja mobilna daje rolnikom nowe możliwości

Cyfryzacja coraz mocniej obejmuje wszystkie obszary działania człowieka, a więc także i rolnictwo. Zwłaszcza w ostatnich miesiącach, gdy dotknęła nas pandemia koronawirusa. Agencja 4.0. – to nazwa strategii cyfryzacji procesów realizowanej w ostatnich latach przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jej nową odsłoną jest aplikacja mobilna dla rolników.

czytaj więcej
Zarządzanie

Polska silnym producentem mleka w Europie. Jakie perspektywy na przyszłość?

Polska jest silnym producentem mleka w Europie, choć to Europa może stracić swoją pozycję na arenie globalnej z powodu ograniczeń, narzucanych przez polityków i aktywistów.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)