Wielkość ekonomiczna – sprawdź ją!
r e k l a m a
Partnerzy portalu
WAŻNE
Jak rozwiązać umowę dzierżawy obwodu łowieckiego?Już dłużej nie wytrzymam z arogancją myśliwych z naszego koła łowieckiego. Zamiast współpracy i dbałości o odstrzał zwierzyny, myśliwi urządzają sobie podchody na moich polach i libacje. A stada jeleni i tabuny dzików tratują moją pszenicę i rzepak. Jak doprowadzić do rozwiązania koła łowieckiego – pyta redakcję Agrarlex rolnik spod Raciborza.

Wielkość ekonomiczna – sprawdź ją!

19.08.2020

Czy Twoje gospodarstwo będzie kwalifikować się do pomocy w ramach PROW 2014-2020? Skorzystaj z gotowego kalkulatora.

Z artykułu dowiesz się

  • Jaka wielkość ekonomiczna jest uprawniona do pomocy?
  • Jaki jest pułap pomocy do modernizacji?
  • Ile pieniędzy będzie dla młodego rolnika?

W PROW 2014-2020 wielkość ekonomiczna gospodarstwa obliczona na podstawie wskaźników standardowej produkcji będzie decydowała o tym, czy i z jakich działań pomocowych konkretne gospodarstwo będzie mogło skorzystać.

Do pomocy w ramach programu restrukturyzacji małych gospodarstw będą uprawnione tylko gospodarstwa, których wielkość nie przekracza 10 tys. euro.

Z kolei do modernizacji wymagane będzie by gospodarstwo posiadało przynajmniej te 10 tys. euro, nie więcej jednak niż 200 tys. euro na starcie.

W przypadku premii dla młodego rolnika do pomocy będą kwalifikowały się gospodarstwa o wielkości ekonomicznej między 13 a 150 tys. euro.

Warto zatem już dziś sprawdzić do którego programu Twoje gospodarstwo będzie mogło się zakwalifikować. Sprawdź to na kalkulatorze.

Artykuł ukazał się w top agrar Polska
Grzegorza Ignaczewski

Aby pobrać kalkulator kliknij TUTAJ.

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Najważniejsze tematy

r e k l a m a

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.agrarlex.pl jest zabronione.