Ostatnia szansa na wzięcie udziału w konkursie Moja SMART wieś. Do wygrania aż 44 tys. zł
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ostatnia szansa na wzięcie udziału w konkursie Moja SMART wieś. Do wygrania aż 44 tys. zł

22.02.2023autor: Zuzanna Ćwiklińska

W ramach operacji “Moja SMART Wieś”, Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN organizuje konkurs “Moja SMART Wieś - Wizje i Inicjatywy”. Na zgłoszenia nie pozostało dużo czasu – termin upływa wraz z końcem lutego. Co należy zrobić, by mieć szansę na wygranie pieniędzy z puli 44 tys. zł?

Jakie są cele konkursu Moja SMART Wieś?

Konkurs “Moja SMART Wieś - Wizje i Inicjatywy” ma na celu umożliwienie wymiany poglądów i stworzenie bazy wiedzy, skupiającej przedsięwzięcia z zakresu smart villages, które poprawiają atrakcyjność obszarów wiejskich. IRWiR PAN chce w ten sposób popularyzować smart villages wśród mieszkańców wsi oraz wśród jednostek wprowadzających innowacje na tych obszarach poprzez identyfikację wprowadzonych inicjatyw społecznych oraz cyfrowych w przestrzeni wiejskiej i przegląd wizji wdrażania tej koncepcji w przyszłości.

r e k l a m a

Jak się zgłosić do konkursu Moja SMART Wieś?

Aby wziąć udział w konkursie “Moja SMART Wieś” należy przygotować pracę w formie opisu lub eseju, najlepiej uzupełnionego zdjęciami (w tym zdjęciami poglądowymi), rysunkami, infografiką lub filmem. Objętość takiego eseju nie może przekroczyć 5000 wyrazów. 

Konkurs dzieli się na dwie części: wizje oraz inicjatywy. W części dotyczącej wizji, esej musi dotyczyć przedsięwzięcia promującego ideę inteligentnych wsi, które będzie realizowane na terenach wiejskich z wykorzystaniem dobrych praktyk. Z kolei projekty zgłoszone w części dotyczącej inicjatyw powinny spełniać te same warunki, jednak być już w trakcie realizacji. 

Opisy zgłoszone do konkursu powinny dotyczyć inicjatyw, pokazujących w jaki sposób założenia smart village pozwoliły uczynić dany obszar wiejski bardziej atrakcyjnym w zakresie edukacji, transportu, energii, opieki zdrowotnej, usług socjalnych, gospodarki odpadami itd.

Ile pieniędzy można wygrać w konkursie Moja SMART Wieś?

Łączna pula nagród w konkursie “Moja SMART Wieś - Wizje i Innowacje” wynosi 40 tys. zł. W obu kategoriach przyznane zostaną po trzy nagrody w następujących wysokościach:

  • Nagroda I stopnia: 6000 zł
  • Nagroda II stopnia: 5000 zł
  • Nagroda III stopnia: 4000 zł

Prócz nagród głównych, w obu kategoriach wyróżnione zostanie po 7 zgłoszeń. Każde z nich otrzyma nagrodę w wysokości 1000 zł. 

Termin zgłoszeń do konkursu upływa 28 lutego. Ogłoszenie laureatów konkursu nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się nie później niż do 15 września 2023 r. O dokładnym terminie rozstrzygnięcia laureaci będą poinformowani mailowo lub telefonicznie. 

Zuzanna Ćwiklińska
fot. envato elements
grafika: IRWiR PAN

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Rolnik NIEprofesjonalny: ludzie chcą wszystko eko, ale jak wywożę obornik to wzywają policję

– Ciągle słyszmy o tym, że nie powinniśmy używać nawozów sztucznych i środków ochrony roślin, i robić wszystko eko. Ale leżący na polu obornik ludziom śmierdzi i dzwonią z tego powodu na policję – podkreśla znany Youtuber - Rolnik NIEprofesjonalny. Doskonale wie o czym mówi, ponieważ i on sam musiał tłumaczyć się policji z wywożenia obornika. Wskazuje także na absurdalne przepisy, który mają być "eko", a uderzą w środowisko. Jakie zachowania wobec rolników najbardziej go irytują?

czytaj więcej

Niezwykłe projekty wiadrowskich gospodyń z Koło na wesoło

Działa nieprzerwanie od 70 lat. Wiadrowskie „Koło na wesoło” – bo taką nazwę przyjęło KGW – poszerza ludową wieloletnią tradycję o współczesne akcenty. To m.in. działalność kabaretu „Od 0 do 99” czy grupy projektowej „Niechce Misie”, realizującej zabawny 

czytaj więcej

Jak żyło się dawnym wielkopolankom? Czego nie było wolno robić pannom na wydaniu?

Kobiety los niełatwy, jak dowiedzieliśmy się z wykładu Zuzanny Majerowicz podczas wernisażu wystawy wielkopolskich strojów ludowych, który odbył się niedawno w Poznaniu. Kiedy mieszkanka wielkopolskiej wsi mogła liczyć na przychylność społeczności, a kiedy musiała usuwać się w cień? Kiedy jeździła z koleżankami po wsiach, by wykradać młode mężatki? I dlaczego czasem nie wolno jej było wyjść w pole?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)