Dla kogo keratyna na włosy?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Dla kogo keratyna na włosy?

27.11.2022autor: Karolina Kasperek

Moda na proste włosy, która pojawiła się jakąś dekadę temu, trwa. Lubimy czasem ujarzmić fryzurę i poczuć bezwładny ruch gładkiej ściany włosów. Można przedłużyć ten efekt, stosując keratynę w specjalnym zabiegu. Czy warto?

Jakie zalety ma podana włosom kreatyna ?

Kuracja keratynowa to zabieg chemiczny, zwykle wykonywany w salonie, który sprawia, że włosy pozostają prostsze nawet przez 6 miesięcy. Nadaje im intensywny połysk i może zmniejszyć puszenie. Proces polega na umyciu włosów, a następnie na wtarcie preparatu w jeszcze mokre i pozostawieniu ich tam przez około 30 minut. Cały zabieg może zająć kilka godzin, więc warto zabrać ze sobą książkę do fryzjera.

Jakie zalety ma tak podana włosom keratyna? Wygładza komórki, które zachodzą na siebie, tworząc włos. Zatem włosy mniej się puszą i łatwiej się je układa. Są też bardziej lśniące. Zabieg pozwoli także uniknąć przez jakiś czas rozdwojonych końcówek. Efekty zabiegu utrzymują się nawet pół roku – przy częstotliwości mycia 2–3 razy w tygodniu. Co jeszcze? Nawet o połowę może skrócić się czas schnięcia i suszenia włosów. A to oznacza krótsze używanie suszarki, która również narusza strukturę włosa.

r e k l a m a

Kreatyna nie jest wieczna

A jakie są ryzyka związane z zabiegiem keratynowym? Wiele (ale nie wszystkie)preparatów zawiera formaldehyd, który jest niebezpieczny, kiedy się go wdycha. To właśnie formaldehyd sprawia, że ​​włosy wyglądają na prostsze. Upewnij się, że preparat nie zawiera formaldehydu, a jeśli tak – wymagaj, by pomieszczenie było dobrze wentylowane.

Keratyna nie jest wieczna, a wpływ na nią ma rodzaj wody, którą traktujemy włosy. Pływanie w chlorowanej lub słonej wodzie może skrócić żywotność kuracji keratynowej. Trzeba będzie także zainwestować w szampon i odżywkę, które nie zawierają chlorku sodu i siarczanów, ponieważ oba rodzaje związków mogą niwelować efekt zabiegu.

Trzeba będzie poczekać z pierwszym myciem. Należy to zrobić od 3 do 4 dni po zabiegu keratynowym. Charakterystyczny zapach może utrzymywać się jeszcze po pierwszym myciu. Nie zaleca się również prostowania włosów keratyną kobietom w ciąży.

fot.archiwum (pixabay)

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 46/2022 na str. 51. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

autor Karolina Kasperek

Karolina Kasperek

redaktorka "dział "Wieś i Rodzina"

Karolina Kasperek w "Tygodniku Poradniku Rolniczym" prowadzi dział "Wieś i Rodzina". Specjalizuje się w tematach społecznych, w tym poradach dla KGW.

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

ARiMR zaprasza rolników do lekarza. Gdzie i jakie badania będzie można wykonać?

W ramach programu „Profilaktyka zdrowotna dla mieszkańców obszarów wiejskich” w dniu 10 grudnia 2021 roku na terenie „Elizówki” w Lublinie odbędą się bezpłatne konsultacje u wybranych lekarzy specjalistów.

czytaj więcej

OSP Mchówek liczy już 75 lat, ale w 2019 "zaczynali wszystko od zera"

W 1948 r. we wsi Mchówek w powiecie włocławskim, gmina Izbica Kujawska, została powołana do życia ochotnicza straż pożarna. W skład zarządu tworzonej wówczas jednostki weszli prezes Tadeusz Ruciński, naczelnik Szczepan Nawrocki oraz zastępca naczelnika Józef Zieliński.

czytaj więcej

Jakie są przyczyny utraty włosów?

– Badania sugerują, że kobiety, które doświadczają wypadania włosów, mogą mieć również inne schorzenia, takie jak cukrzyca, trądzik i rak piersi – twierdzi dr Valerie Callender, profesor dermatologii w Howard University College of Medicine w Waszyngtonie.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)