Krowa w leasingu? To możliwe!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Krowa w leasingu? To możliwe!

19.09.2019

W leasing można wziąć samochód, maszynę albo...krowę, a dokładnie 10 krów lub wielokrotność tej liczby. To produkt jeszcze mało popularny, ale jak kogoś nie stać na krowę  wysokowydajną, może rozważyć taką formę finansowania jako alternatywę dla kredytu, który bywa nieopłacalny i trudny do zdobycia.

To propozycja dla gospodarstw, które np. wybudowały nowy obiekt, a nie maja już środków na jego pełne obsadzenie. Wstawianie sztuk produkcyjnych może pomóc zwiększyć dochód w gospodarstwie i generować szybsze spłacenie zobowiązań.

Jakie są warunki krowiego leasingu?

Krowy w leasingu oferuje obecnie 5 instytucji finansowych, które zapewniają zainteresowanych, że procedura nie jest skomplikowana - trwa około 2 tygodni, a potrzeba tylko spisu inwentarza i faktury z mleczarni. "Krowi" leasing trwa 2 lata. Po tym czasie hodowca może wykupić za 1/4 jej wartości początkowej.

Problem pojawia się, gdy krowa padnie lub trzeba ja wybrakować. Leasingodawca podpowiada, że w takim przypadku hodowca musi zastąpić krowę ubyłą, sztuką o tej samej lub wyższej wartości.

Zdjęcie:Beata Dąbrowska

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Krowy potrzebują przebywania na pastwisku

Czy przeciętna krowa zawsze ma ochotę by wyjść na pastwisko? Ile wysiłku jest w stanie włożyć w opuszczenie wygodnej obory? Kanadyjscy naukowcy znaleźli sposób by to sprawdzić.

czytaj więcej

Polskie rekordzistki pod względem mleczności

Rekord pod względem mleczności należy do krowy Nysa, która w drugiej laktacji dała 20 932 kg mleka (hodowca - Maciej Pohl z Krotoszyna, woj. wielkopolskie). Jakie inne rekordy mają na swoim koncie polskie mlecznice?

czytaj więcej

Stado 200 krów kryte wyłącznie naturalnie. Jakie to daje efekty?

To rzadkość, by w stadzie liczącym prawie dwie setki krów, jego rozród opierał się wyłącznie na kryciu naturalnym. Tak właśnie jest w gospodarstwie Małgorzaty i Mariusza Brejnaków z Miłakowa, którzy hodowlane rozpłodniki kupują w znanej fermie bydła mlecznego – GR Komorowo. Buhaje kryją zarówno krowy, jak i jałówki.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)