Wapnowanie gleby – jaki rodzaj dobrać do swoich upraw?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Wapnowanie gleby – jaki rodzaj dobrać do swoich upraw?

03.08.2020autor: Marek Kalinowski

W niecodziennej formule, bo po raz pierwszy online, odbyła się w czerwcu br. Gala wręczenia wyróżnień, Złotych Medali i Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi 26. konkursu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH. Niedawno pialiśmy o zdobywcach złotych medali w kategorii odmiany. W kategorii nawozy złotym medalem targów za łatwo przyswajalny innowacyjny nawóz o najwyższej zawartości wapnia i magnezu Komisja nagrodziła SuperMag – wapno magnezowe granulowane produkowane przez POLCALC z Łodzi.

Z artykułu dowiesz się

  • Jaki rodzaj wapna dobrać do swoich upraw?
  • Jakie rodzaj wapna zostało nagrodzone na konkursie Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH ?


SuperMag wapno na złoty medal

SuperMag jest produkowany z bardzo wysokiej jakości zmikronizowanej mączki magnezowej. Obok wapnia i magnezu zawiera cenne dla roślin mikroelementy (B, Zn, Mn, Mo, Fe, Cu). Co bardzo ważne – ma maksymalną 100% reaktywność. Błyskawicznie podnosi pH gleby i poprawia jej strukturę. SuperMag można stosować pogłównie lub pod agregat uprawowy w systemie całorocznym. Sprawdzi się bardzo dobrze do pogłównego zastosowania np. na użytki zielone. SuperMag idealnie współdziała z nawozami azotowymi, takimi jak mocznik, saletrzak. Nawóz produkowany jest w technologii całkowicie ekologicznej – bez użycia klejów oraz innych polepszaczy (substancją wiążącą granulki jest woda) i posiada świadectwo kwalifikacji produktu do stosowania w rolnictwie ekologicznym wydane przez IUNG–PIB w Puławach.

Przyznano także wyróżnienia 

W kategorii nawozy komisja konkursowa przyznała także wyróżnienie za innowacyjny stymulator wzrostu na bazie aminokwasów, selenu oraz innych związków dla Amino Stymulanit i Amino Selenit. Te stymulatory wzrostu produkowane są przez Przedsiębiorstwo ARKOP z Bukowna.


Marek Kalinowski
Zdjęcie Główne: Pixabay
autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Supermag od POLCALC – wapno magnezowane ze złotym medalem AGROTECH

Przystępując do wapnowania gleby należy koniecznie pamiętać, że o skuteczności tego zabiegu przesądza rodzaj wapna oraz dawka i termin jego stosowania. Wapno powinno być perfekcyjnie dostosowane do gatunku gleby.

czytaj więcej

Uwaga! Zmieniają się zasady nawożenia mocznikiem

16 czerwca br. prezydent RP podpisał ustawę o nawozach i nawożeniu oraz ustawę o Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Ustawa wprowadza od 1 sierpnia 2021 r. zakaz stosowania mocznika w formie granulowanej ale nie zupełnie.

czytaj więcej

Jak prawidłowo wapnować glebę?

Nawozy wapniowe stosuje się głównie w celu odkwaszenia gleby oraz poprawienia jej właściwości fizycznych, chemicznych i biologicznych. Zalet zabiegu jest znacznie więcej.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)