W Wiszniowie można zobaczyć jak sobie radzą odmiany rzepaku, pszenicy i kukurydzy
r e k l a m a
Partnerzy portalu

W Wiszniowie można zobaczyć jak sobie radzą odmiany rzepaku, pszenicy i kukurydzy

08.06.2022autor: Marek Kalinowski

Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych serdecznie zaprasza już na XVII edycję Spotkań Rolników na Polach Demonstracyjnych, która odbędzie się 10 czerwca 2022 r. w Wiszniowie (gm. Mircze). Aby wziąć udział w tym ciekawym wydarzeniu edukacyjnym trzeba zarejestrować się na stronie internetowej Zrzeszenia: kzprirb.pl

Podczas Spotkań Rolników w Wisznowej każdy rolnik znajdzie coś dla siebie

Wydarzenie zapowiada się bardzo ciekawie. Organizatorzy zaprezentują nowe, ale też i sprawdzone odmiany rzepaku ozimego (32), pszenicy ozimej (16), soi (9) i kukurydzy (30). Na polach będą prezentowane różne programy ochrony i nawożenia. Kombinacje nawożenia powinny zainteresować każdego, bo aktualnie w tym obszarze każdy szuka oszczędności i możliwości bardziej efektywnego wykorzystania azotu. Zmienił się ponadto rynek nawozów azotowych i mimo że każdy zna działanie mocznika, to już w jego stosowaniu z inhibitorem ureazy większość rolników praktyki nie ma.

r e k l a m a

Okazja na wymianę doświadczeń i pozyskanie nowej wiedzy rolniczej

Wizyta w Wiszniowie to też okazja do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami firm działających w branży rolniczej. Będą przedstawiciele banków, którzy przedstawią prognozy dotyczące rynków rolnych oraz narzędzia do finansowania produkcji rolnej. W dzisiejszych czasach prognozy są ważne, ale też, jak pokazują ostatnie tygodnie po wzrostach cen, np. rzepaku grubo powyżej 4 tys. zł/t, przychodzą też spadki.

Spotkania Rolników to także wiele innych atrakcji

Partnerami wydarzenia jest kilkadziesiąt firm krajowych i międzynarodowych, związanych z obsługą rolnictwa, a organizatorzy zadbali także o rozrywkę. To okazja do merytorycznego i przyjemnego spędzenia czasu dla całych rodzin. Będą odmiany rzepaku, ale i miód oraz edukacyjne koło fortuny, na którym będzie 5 prostych pytań dotyczących właśnie miodu. Zabawa edukacyjna zaczyna się od „zakręcenia kołem” i oczekiwanie na to, jakie pole wyboru zostanie wskazane przez strzałkę. Do każdego pola wyboru przypisane jest pytanie, a prawidłowe odpowiedzi będą nagradzane m.in.
słoikiem miodu.

fot. Pixabay, plakat promujący

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Pełna oferta odmian zbóż i rzepaku na Agrii Demo Tour

Agrii Demo Tour to cykl spotkań polowych, podczas których firma Agrii prezentuje swoją ofertę odmianową. Wydarzenie to realizowane było w siedmiu lokalizacjach na terenie całego kraju. Rolnicy mogli nie tylko zapoznać się ze stanem poszczególnych odmian zbóż i rzepaku.

czytaj więcej

W Polsce szarańczę odnotowano w 2017 roku. Wiosną 2022 pojawiła się jednak w Hiszpanii i to na ogromną skalę

Skąd wzięła się szarańcza na południu Europy? Straty obejmują już całe hektary! 

czytaj więcej

Plaga szarańczy uderza w rolników na południu Europy. Zniszczyła 25 tys. ha

Straty obejmują już całe hektary! Skąd wzięła się szarańcza na południu Europy?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)