r e k l a m a
Partnerzy portalu
Srebrne nasiona z zaprawą Vibrance Duo 050 FS od Syngenty
01.08.2020autor: Marek Kalinowski
Na rynku właśnie pojawiła się ciekawa nowość – srebrne nasiona zbóż chronione zaprawą Vibrance Duo 050 FS firmy Syngenta. Swój nietypowy kolor zawdzięczają specjalnemu polimerowi firmy Aegilops, a same nasiona powstały we współpracy z rodzinną firmą Wronkowski. Potwierdzeniem jakości tak przygotowanego materiału siewnego jest posiadany przez firmę Europejski Certyfikat ESTA w zakresie zaprawiania nasion.
Vibrance Duo 050 FS to zaprawa zbożowa do stosowania w uprawach jęczmienia jarego, owsa, pszenicy jarej, pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego i żyta ozimego. Dzięki połączeniu dwóch substancji czynnych – sedaksan i fludioksonil – skutecznie walczy z takimi chorobami jak głownia pyląca, śnieć cuchnąca czy pleśń śniegowa zbóż i traw. Zaprawa ta pozwala uzyskać dowolny kolor nasion, co z pewnością docenią firmy z branży nasiennej. Dlaczego producenci zdecydowali się na nietypowe srebro
Srebrne nasiona z zaprawą Vibrance Duo 050 FS
– Chcemy w dość przewrotny sposób pokazać, że wygląd nasion nie jest najważniejszy. Kolor, choć cieszy oko i skłania do podjęcia decyzji zakupowej, ma znaczenie drugorzędne. Sam kolor nie daje gwarancji, że mamy do czynienia z preparatem oryginalnym, o sprawdzonej jakości. Najistotniejszy jest skład chemiczny zaprawy, skuteczność jej działania, zakres rejestracji i bezpieczeństwo dla rolnika i środowiska – tłumaczy Simon Ripaud, marketing manager w firmie Syngenta.
r e k l a m a
Warto dodać, że polimer użyty w zaprawie nie tylko zapewnia oryginalny wygląd nasion nadając im srebrną barwę, ale i poprawia przyleganie samej zaprawy do pojedynczych ziarniaków. Polimery zabezpieczają jednocześnie zaprawy przed pyleniem i sklejaniem się ziarniaków w czasie zaprawiania na mokro. Ma to niebagatelny wpływ na ochronę zbóż oraz bezpieczeństwo stosowania produktu. Odpowiednio dobrane polimery zmniejszając tarcie między nasionami powodują, że ziarno przesypuje się o ok. 15% szybciej, a poprawa szybkości zsypnej umożliwia szybszy i bardzo dokładny siew.
Marek Kalinowski
Za informacją Syngenta
Zdjęcie Główne: Pixabay
Marek Kalinowski
Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”
<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>
Masz pytania?
Zadaj pytanie redakcjir e k l a m a
r e k l a m a
Najważniejsze tematy
r e k l a m a